Elling (2001)

Reżyseria: Petter Næss

Po śmierci matki, czterdziestoletni Elling, wychowywany pod kloszem, wrażliwy poeta-amator, zostaje umieszczony w zakładzie opieki. Poznaje tam Kjella Bjarne - dobrodusznego, opętanego seksem olbrzyma. Po dwóch latach, mężczyźni opuszczają ośrodek i otrzymują finansowane przez państwo mieszkanie. W nieznanych dotąd okolicznościach, przyjaciołom przyjdzie rozwiązać niejeden problem. Z satysfakcją odkryją, że mimo upośledzenia, rozwijają się i odnoszą sukcesy w nowym życiu.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Kolejne sympatyczna komendia ze Skandynawii.

Powalił mnie na kolana pomysł z pudełkami kapusty. Ellinga, gdy tupie, krzyczy, miota się i podskakuje ze złości nie da się nie lubić :) Naprawdę zabawny film, prosty, bez fajerwerków.

Spodziewałem się czegoś lepszego, a to dość przeciętny film i średniawa komedia, tylko bohater ciekawszy. Obejrzałem bez najmniejszego bólu, ale i bez przyjemności jednak. Wpadł mi jednym okiem, a wypadł drugim.

Wbrew pozorom nie jest to jedynie ciepła, lekka komedia. Jest to film w zabawny sposób podejmujący istotne kwestie społeczne, ukazujący świat osób z zaburzeniami psychicznymi, które uczą się funkcjonowania w społeczeństwie.

O tym jak osoby, które odstają od średniej statystycznej przystosowują się do życia w "normalnym" środowisku.
Atutem jest dobry scenariusz i niewymuszony humor.

Farary
bartje
MonikaMazurkowna
dag
dag
Szklanka1979
JoannaK
duri
agryppa
dcd
dcd
psubrat