Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu (2014)

En duva satt på en gren och funderade på tillvaron
Reżyseria: Roy Andersson
Scenariusz:

W ostatniej części trylogii o trudach człowieczeństwa reżyser w charakterystyczny dla siebie sposób miesza tony, konwencje i płaszczyzny czasowe. (...) To najbardziej ponury film świata, który śmieszy do łez. (15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

No tak, widziałem wszystkie części, ale ta akurat podobała mi się najmniej. Mimo pięknych zdjęć i klimatu brakło mi spójności narracyjnej, która była obecna w częściach poprzednich. To raczej luźne scenki niż całość.

Szwedzki film, normalnie... =} Lubię taki klimat - zdjęcia już same w sobie pokazują świat dziwniejszym, niż go zwykle widzimy, ale ludzie też są dziwni i śmieszni, choć pokazywani z czeską czułością. Nudził mnie wątek sprzedawców śmiesznych akcesoriów, natomiast początkowe 3 sceny z cyklu "spotkania ze śmiercią" ubawiły mnie po pachy - po prostu zero patosu, dużo humoru i wyczuwalna sympatia do bohaterów, czyli nas wszystkich. Nie wierzcie, jeśli ktoś wam powie, że nie da się zrobić komedii egzystencjalnej - to właśnie dobre poskładanie tych dwóch elementów daje filmowi całą energię. Fajne!

Konfucjusz70
MRZVA
Szklanka1979
gadd
deliberado
AniaVerzhbytska
MonikaMazurkowna
tropicielkoni
verdiana
Pilotka