Wszyscy mówią: Kocham cię (1996)

Everyone Says I Love You
Reżyseria: Woody Allen

Nowojorski pisarz, Joe Berlin od czasu rozwodu ma kłopoty ze znalezieniem nowej partnerki życiowej. Wszystkie dotychczasowe próby kończą się fiaskiem, gdyż żadna z nowo poznanych kobiet w niczym nie przypomina byłej żony, Steffi. Sytuacja zmienia się, kiedy Joe spotyka wrażliwą Von. Pewnego dnia najstarsza córka pisarza przypadkiem podsłuchuje rozmowę wybranki ojca z jej psychoterapeutką. Kiedy Joe dowiaduje się od dziewczyny o najskrytszych marzeniach Von, sytuacja staje się idealna.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Jest to niestety komedia muzyczna. Odrobinę melodramatyczna. Bardzo mało neurotyczna, a zatem - jak dla mnie za mało Allena w Allenie.

New York, Manhattan, zwariwowana rodzina, Woody Allen i wiadomo o co chodzi:) Zaskoczyła mnie Julia Roberts, świetnie poradziła sobie z rolą kobiety z problemami i maniami. A po za ty te śpiewane monologii, przypomniały mi o starych filmach typu 'Śniadanie u Tiffaniego'. Film inteligentny ale jak dla mnie momentami nudny.

Nużący, rozczarowujący. Doza humoru jest tak niewielka, że strach to nazwać komedią. Temat nadaje się bardziej na cienkiego Harlequine'a, czy odcinek kiepskiego serialu, ale nie półtorejgodzinny filmy. Byłem nastawiony na coś lepszego.

przesadzasz

...yhy, przesadza

"półtorejgodzinny"?!

Nie każdemu wszystko musi się podobać, moi drodzy. O ile inne tytuły Allena podobały mi się, o tyle ten był... Tragiczny.

Dmuchanie (między łopatki) nie było zabawne? :D

ale mimo wszystko przesadzasz ;)

Jak dla mnie prześliczny. Cukierkowy, w pastelowych kolorach, czyli dokładnie taki jak stare komedie muzyczne. Bawiłam się świetnie, na pewno jeszcze kiedyś do niego wrócę:)

Chyba miał jakiś gorszy okres twórczy... film skromny w inteligencję, nawet w komedię. Motyw musicalowy też mi się wydaje kiepski, bo takie bez sensowne wtrącenia, które zamiast wzbogacić film, powodowały, że stawał się nużący. W porównaniu do innych filmów Allena, to jest zdecydowanie średni, tak po środku, ale w por. do filmów komediowych nie allenowskich amerykańskich, to naturalnie nie jest zły.

Efunia
MRZVA
bartje
AniaVerzhbytska
MureQ
PiotrKowalski
jakilcz
ewelinaciesielska24
asthmar
jango