Martwe zło 2 (1987)

Evil Dead II
Reżyseria: Sam Raimi
Scenariusz: ,

Do opuszczonego domku w lesie przybywa na weekend kilkoro studentów. Na miejscu znajdują "Necronomicon" legendarną księgę zmarłych i nagraną na taśmę inwokację przywołującą demony. Ku swem,u nieszczęściu odsłuchują ją i w rezultacie noc w lesie będzie dla wielu ostatnią w ich życiu.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Co tu dużo pisać: Świetny czarny humor, dobra muzyka, zwariowany klimat, dobra obsada (szczerze to nie wyobrażam sobie lepszej) Trylogia Evil Dead to już klasyka, którą każdy szanujący się fan horrorów powinien znać! Pamiętam, że po obejrzeniu Evil Dead 2 na długo zapadły mi w pamięć dialogi oraz sceny z tego filmu. Gorąco polecam i gwarantuję, że będziecie się dobrze bawić bo to Idealny film na wieczór ze znajomymi przy piwku i misce prażonej kukurydzy :)

Przynajmniej potrafił rozbawić. Jest jedna kapitalna scena w tym filmie a'la Burton ;)

Najśmieszniejszy horror świata.

To czemu tylko 4?

No bo technicznie ten film jest fatalny. Aktorsko beznadziejny, a scenariuszowo tragiczny, ale można się nieźle na nim pobawić przymrużając nie oko, ale oczy ;)

Właściwie się zgadzam, ale zapamiętałem przynajmniej jedną scenę (ożywającą głowę łosia na ścianie), a to zawsze coś ;) A i jeszcze gwałcące drzewa... w sumie po namyśle stwierdzam, że to niemal klasyk (chyba że część 1 zlała mi się z 2, bo one się zdaje się za wiele nie różniły)

Pierwsza była najpoważniejsza (straszna?) jeśli to w ogóle możliwe mówiąc o tej trylogii.

Konfucjusz70
Blue2012
GARN
Michalwielkiznawca
KornelNocon
MureQ
asia1298
jakilcz
nevamarja
barty