Evita (1996)

Reżyseria: Alan Parker
Scenariusz: ,

Musical Alana Parkera opowiada o życiu Evity Peron, żony argentyńskiego prezydenta Juana Perona. Evita opuszcza swój wiejski dom i przenosi się do stolicy Argentyny, Buenos Aires. Tam po wielu perypetiach wychodzi za mąż za prezydenta Argentyny, stając się najpopularniejszą osobą w państwie.

Obsada:

Pełna obsada

Świetny Musical

Mówią, że to film Madonny, więc podeszłam do niego z lekkim niepokojem. Po 10 minutach przestałam na Madonnę zwracać uwagi - Banderas grał i śpiewał fenomenalnie! Zawsze go lubiłam, ale traktowałam raczej jako aktora od lekkiego kina akcji - a tu proszę - naprawdę mnie zachwycił.

Przeciętne , ale się wzruszyłam. Muzyka ratuje

Ze znanych mi musicali Webbera "Evita" jest najsłabsza. Do tego Madonna nie jest zbyt przekonująca aktorsko, nie uniosła ostatnich scen. Banderas cały czas komentuje wydarzenia, ale skąd on się tam wziął to nie wiadomo. Niewątpliwymi plusami są scenografia i kostiumy. W teorii na "Evicie" widz powinien wypłakać hektolitry łez, no cóż, mnie się nie udało.

Słyszałam ostatnio w radiu fajny komentarz do bodajże trzeciego Mad Maxa - "Tina Turner prezentuje aktorsko poziom Madonny, różnica polega na tym, że jej wystarczył jeden film, żeby zdać sobie z tego sprawę." Ale Evitę akurat lubię, może nawet nie tyle film co muzykę z niego, Banderas ma bardzo przyjemny głos.

Ja nastawiłam się źle do tego filmu (bo ani nie przepadam za musicalami, ani za Madonną), a bardzo mi się spodobał, gdy go już przypadkiem obejrzałam. Gra Madonny mnie nie raziła, Banderasa lubię chyba w każdej roli, a muzyka piękna ;)

No właśnie ta muzyka jakoś mi nie podeszła. Jest nijaka. Nawet średnio lubianego przeze mnie "Upiora w operze" uważam za lepszego, ale na muzyce to ja się w ogóle nie znam, więc pewnie nie powinienem się wypowiadać..

To właśnie nazywa się, że masz własny gust. I nieważne czy znasz się na muzyce czy nie. Ważne, że umiesz wyrazić, czy Ci się podoba, czy nie :)

z0rin
liongotie
jakilcz
jango
jozeflorski
Lioness
tav
tav
fuepi
Aviritia
sharbat28