Exodus: Bogowie i królowie (2014)

Exodus: Gods and Kings
Reżyseria: Ridley Scott

Ridley Scott, legendarny twórca ”Gladiatora”, ”Królestwa niebieskiego”, ”Łowcy androidów” i ”Prometeusza”, przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym nawet jak na współczesne kino rozmachem, opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciorgu Przykazaniach. W rolach głównych: nagrodzony Oscarem Christian Bale (”Mroczny rycerz”, ”American Hustle”) w roli Mojżesza, Joel Edgerton (”Wielki Gatsby”, ”Wróg numer 1”), John Turturro (”Transformers 3”, ”Big Lebowski”), nagrodzony Oscarem Ben Kingsley (”Wyspa tajemnic”, ”Książę Persji: Piaski czasu”) i nominowana do Oscara Sigourney Weaver (”Avatar”, seria ”Obcy”). (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nie byłbym specjalnie krytyczny wobec tego filmu. Opowiada historię wszystkim znaną, ale robi to całkiem sprawnie. Swoją drogą, Bóg w tym filmie to kawał bezlitosnego drania... wobec wszystkich z wyjątkiem swoich ukochanych Żydów. O ile więc nie dziwi, że Żydzi w niego wierzą, o tyle zastanawia, skąd tyle uwielbienia w sercach Polaków. Czyżbyśmy uważali, że jesteśmy troszkę Żydami i stąd ten Bóg też nas troszkę lubi?

The Visitor tłumaczy to następująco, Jahwe ma polski paszport i nazywa się Jerzy (Dżersej) Colsowicz. Także co do tego kto obecnie jest Narodem Wybranym wątpliwości mieć nie można.

mozga01
aneczka840
nutinka
Fi5heR
gadd
Szklanka1979
MureQ
krzysztofek1003
jakilcz
PrzemyslawLes