Upadek (1993)

Falling Down
Reżyseria: Joel Schumacher
Scenariusz:

Wiliam Foster, kilka dni temu stracił pracę. Teraz spieszy się na urodziny ukochaniej córki, a musi stać w korku. Do tego jeszcze żona wniosła pozew o rozwód i ograniczenie spotkań z córką. W Wiliamie w końcu coś pęka. Zostawia swój samochód i zaczyna iść piechotą. Kiedy sprzedawca w pobliskim sklepie, odmawia mu dostępu do telefony, rozwścieczony Foster demoluje jego sklep i z kijem baseballowym rusza dalej. Próbuje go zatrzymać detektyw Martin Prendergast, którego tylko godziny dzielą od upragnionej emerytury.

Obsada:

Pełna obsada

Pozornie to historia jednego powichrowanego faceta, ale tak naprawdę to portret dlaczego źle nam w dzisiejszych czasach. No, dokładniej w latach 90., ale po zmianie dekoracji będzie pewnie to samo. Genialny drugoplanowy Duvall, świetny Douglas.

Mogłby być kultowo, zostało bardzo dobrze. Świetny Douglas, jeszcze lepszy Duvall. Polecam.

Kontrowersyjny, bardzo ciekawy film twórcy beznadziejnego "Batmana i Robina".

Nie ośmieliłbym się tak streścić tego filmu... Obejrzałem wiele razy w ciągu tych 17 lat i nadal albo budzi emocje nakręcające, albo kataraktyczne. Jak dobrze sobie znów o nim przypomnieć.

Douglas ma raczej łagodny wygląd i rzadko grywa negatywne role, ale szalony okularnik w jego wykonaniu naprawdę budzi niepokój.

Dziwisz się? Każdy dobrze ułożony 'biały kołnierzyk' w okularach może poczuć dreszcze w czasie tego filmu...

pretensjonalnie, egoistycznie, naiwnie w płytkim stylu amerykańskim - czego chcieć więcej :P. Jednak pomysł ciekawy, zakończenie na plus.

duzulek
Qintarrjt
Fbbinure
Hurlyburlymo
moch
RobinHa
avrewska
dvdmaniak
Blue2012
rcz
rcz