Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw (2019)

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
Reżyseria: David Leitch

Stróż prawa Luke Hobbs i wyrzutek Deckard Shaw łączą swoje siły przeciwko cybernetycznie zmodyfikowanemu przestępcy zagrażającemu całej ludzkości.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Miałem trochę obaw przed obejrzeniem tej produkcji ale po seansie zdecydowanie mogę stwierdzić, że to całkiem przyzwoity film. Brakuje mi klasycznych wyścigów i klimatu z czterech pierwszych części ale za to otrzymujemy naprawdę ogromną dawkę emocji i akcji. Ode mnie 6,5/10. Polecam!

https://vodfilmy.pl/filmy-online/szybcy-i-wsciekli-hobbs-i-shaw-lektor-pl/

Zaskakująco dobra produkcja. Nie znam tej serii, ale jak dla mnie wypadła lepiej niż inne popularne serie jak Avengersi (Czas Utrona) czy John Wick (3). Co więcej, podobało mi się o wiele bardziej niż Deadpool, który miał być zabawny i inteligentny, a wyszedł pretensjonalny. Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw miał być prostym filmem akcji z zadęciem (ratowanie świata), a wyszedł całkiem zabawny dzięki doskonale charakterystycznym postaciom, a jednocześnie wzruszający, choć mogło się skończyć na monologach o wartościach, dobru i złu. Scenariusz minimalizuje te tyrady i bohaterów poznajemy w akcji, jak w życiu. Hatti jest ciekawa, ponieważ scenarzyści nie mogli się zdecydować czy traktować ją jako samodzielną postać, czy raczej biedną kobietkę, którą dzielni panowie muszą ratować. Jednak mimo naciąganych pomysłów jak tajna organizacja o niecnych celach, odwiedzanie dziwnych miejsc na Ziemi czy pół-android, ten film się dobrze broni, i to wcale nie z powodu dobrych efektów specjalnych.

JUMAN
krzysztofek1003
stivo
NikoPL
cvbih
verdiana
doktorpueblo
Iceman
otonashi
Guma