Frank (2014)

Reżyseria: Lenny Abrahamson

Michael Fassbender – po wielkich kreacjach we „Wstydzie”, „Bękartach wojny”, czy „Zniewolonym” – po raz pierwszy występuje w komediowej roli, która udowadnia jego niebywały talent i wszechstronność. Tym razem Fassbender wciela się w postać tytułowego Franka, charyzmatycznego lidera muzycznego zespołu. Każdy chciałby go bliżej poznać, jednak nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem, zarówno przed fanami, jak i najbliższymi, twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje. Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze?
Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon (Domhall Gleeson). Ten trzydziestolatek ma śmiertelnie nudną pracę i wciąż mieszka z rodzicami, jednak nie pogodził się jeszcze z losem - w każdej wolnej chwili próbuje komponować piosenki i pielęgnuje marzenie o muzycznej karierze.
Szczęście uśmiecha się do niego w najmniej spodziewanym momencie, gdy na skutek przypadku Frank proponuje mu, by dołączył do ich zespołu. Warunek jest tylko jeden: Jon musi porzucić wszystko i zaszyć się z nimi na pustkowiu, by wspólnie nagrać najbardziej szalony i bezkompromisowy album w historii muzyki. Wygląda na to, że spełnienie marzeń chłopaka jest na wyciągnięcie ręki, ale nie przypuszcza on nawet jak ciężką walkę przyjdzie mu o nie stoczyć.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastuny:

Między social media a tym co TRUE.

Film o antypatycznym socjopacie, który spotyka grupę zżytych muzyków i robi wszystko co w jego mocy, żeby rozp.. ich idyllę w drobiazgi.

Film z kategorii dziwnych, nie chodzi o głowę, raczej o rodzaj i poczucie humoru. Nie wiem, czy umiem powiedzieć o czym jest, ale podobał mi się, podoba mi się muzyka i ogólnie dobrze mnie nastroił, choć jest smutny-smutnawy, nostalgiczny, powolny ma rytm.

dobrawrozka
MRZVA
dag
dag
Szklanka1979
Uciekinier
PiotrKowalski
Magda
Pollimer
AlkioneX
EmanuellaCichocka