Frankenweenie (2012)

Reżyseria: Tim Burton

"Frankenweenie" to opowieść o małym chłopcu i jego psie, stworzona przez mistrza wyobraźni, Tima Burtona ("Alicja w Krainie Czarów", "Miasteczko Halloween", "Charlie i fabryka czekolady"). Wiktor nagle traci swojego ukochanego przyjaciela, psa o imieniu Korek. Chłopiec wykorzystuje potęgę nauki, by przywrócić swego pupila do świata żywych. Po na pozór udanym eksperymencie stara się ukryć pozszywanego domowymi metodami czworonoga. Ten jednak ucieka i wkrótce wszyscy dowiadują się, że czasem szybki powrót do zdrowia może mieć potworne skutki. (Opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Po paru wpadkach Burton wziął się za odświeżenie własnej, starej historii i chyba powoli wraca przy tym do formy. Film nie jest może tak dobry, jak niektóre starsze obrazy Tima, ale zdecydowanie ma swoje zalety, a za scenę z największą liczbą parodii starych horrorów, jaką dotąd widziałam (temat ostatnio modny, więc konkurencja silna) jestem w stanie wiele wybaczyć. Do tego miło zobaczyć animowanego psa, który zachowuje się jak pies, a nie jak człowiek w futrze.

a warto na 3d?

Chyba inaczej nie można, przynajmniej w mojej okolicy. Jeśli znajdziesz gdzieś 2d, to wiele nie stracisz.

Za to masz do wyboru dubbing i napisy. Nie wiem, jaki jest polski dubbing, ale ja preferuję napisy.

Jak podobała się Gnijąca Panna Młoda, to i się spodoba to. Dla mnie na takie siedem, fajnie się oglądało, totalna abstrakcja.

Rozczarowałam się trochę. To jest po prostu stara krótkometrażówka, tylko wydłużona. :( Miałam nadzieję na coś nowego.
Ale i tak misię. :-)

asthmar
ala2004
NarisAtaris
psubrat
MRZVA
Iceman
Blue2012
Olympia
JUMAN
Michalwielkiznawca