Smażone zielone pomidory (1991)

Fried Green Tomatoes
Reżyseria: Jon Avnet
Scenariusz:

Evelyn Couch przechodzi trudny okres, ma problemy w małżeństwie. Spotkanie z wiekową już Ninny Theadgoode zmienia jej życie. Ninny opowiada Evelyn historię życia młodej kobiety z Alabamy - Idigie Theadgoode. Idgie i Ninny były w młodości najlepszymi przyjaciółkami, wspierały się w codziennym życiu, kłopotach z mężczyznami, w prowadzeniu knajpki a nawet w zbrodni. Historia przyjaciółek a także Evelyn to odkrywanie świata przez kobiety szukające niezależności, szacunku i miłości.

Obsada:

Pełna obsada

Umarłam z nudów, czytając książkę, umarłam z nudów i na filmie. A można było tak pięknie pogłębić postacie i byłaby z tego przyzwoita produkcja!

Ciepła i wzruszająca historia. Po obejrzeniu myślisz, że świat stał sie odrobinę lepszy.

Całkiem przyjemnie się oglądało jak na babski film.

Film fajny, ale gdzie mu do bogactwa i emocjonalności książki! Powstała jakby uproszczona, wizualna jej wersja, a szkoda. Z powybieranych elementów już nie udało się ułożyć trzymającej w napięciu do końca opowieści o niezwykłym życiu, dlatego film sprawia wrażenie streszczenia.

Ten film pokazuje, że nawet jeśli nie można zmienić świata, możemy sprawić, żeby stał się odrobinkę lepszy.

Książka z fantastycznym klimatem, film średni.

Rzadko film dorównuje książce. Choćby dlatego, że rzadko którą książkę da się radę przeczytać w półtorej czy dwie godziny.
Ja tam lubię ten film. Nawet bardzo! =o)

Efunia
bartje
NarisAtaris
dag
dag
Szklanka1979
got3n
PiotrKowalski
liz29
jakilcz