Strasznie szczęśliwi (2008)

Frygtelig lykkelig
Reżyseria: Henrik Ruben Genz

Pewien policjant zostaje dyscyplinarnie przeniesiony do małej mieściny na północy Danii. Z czasem policjant odkrywa tajemnice z pozoru spokojnego miasta. Film jest mieszanką dramatu, komedii, kryminału, thrillera, a nawet westernu. Zdobywca Grand Prix – Kryształowego Globu na festiwalu w Karlovych Varach w 2008 r.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Miejscami mroczny, ale ogólnie bardzo sympatyczny, zabawny film. W sugestiach o podobieństwie do braci Coen i Lyncha rzeczywiście coś jest. Ładne zdjęcia i świetna muzyka. A już najlepszy jest kot:)

Rzadko zdarza się tak trafnie dopasować tytuł do filmu i związanej z nim fabuły. Miejscami budzi podobieństwa z innymi produkcjami, ale ma swój klimat i ogląda się z zainteresowaniem. Bardzo spodobał mi się finał historii.

Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one... a bohater jest b. pojętnym policjantem, który reguły rządzące małą społecznością, do której trafił za karę, bardzo szybko pojmuje, przyczyniając się do zwiększenia szczęśliwości miasteczka i pomagając oczyścić je z elementów odstających.

Duńczycy są naprawdę dziwni. Jak nie kochać tego kina?

bartje
chaos
Szklanka1979
MonikaMazurkowna
lapsus
lamijka
AlkioneX
wydra
matadu
SpokoWap