Fucking Amal (1998)

Fucking Åmål
Reżyseria: Lukas Moodysson
Scenariusz:

Ciężkie jest życie młodej lesbijki w "pieprzonym Åmål", małym szwedzkim miasteczku, gdzie poza szkołą nie bardzo jest co robić.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ciekawy film, chociaż relacje dziewczynek i ich budząca się tożsamość mogłyby być przedstawione bardziej dogłębnie. Reżyser nie wniknął pod powierzchnię zjawiska, prześlizgnął się jedynie po wierzchu.

Cudownie ciepły, opowiedziany z ogromną subtelnością film o młodej dziewczynie z małego miasteczka. Znajomość zachowań młodych ludzi - wzorowa, więc ogląda się z podziwem. Czy ona naprawdę jest lesbijką trudno orzec, ale to i tak nie jest tak istotne - najważniejsza jest ona i jej cicha samotność.

Gdybym był lesbijk ą, chciałbym być taki jak one :)

Wydawało mi się, że unikam filmów o nastolatkach. Okazało się, że jednak nie. Więc mogę polecić dzięki obszernemu materiałowi porównawczemu. Warto ;)

A "Fish Tank"?

"Fish Tank" to film o jednej nastolatce właściwie. Nie wiem czy się liczy. Jak się liczy, to unikam poza tymi dwoma.

A "Piknik pod wiszącą skałą"? A "Carrie"? A "Kick-Ass"?

A Scott Pilgrim????:P

No właśnie, Doktor zapomniał o Scotcie. :) Chyba będę musiała wyedytować.

Nie zapomniał, tylko nie był pewien, czy bohaterowie nie mieli już 20 lat (grający ich aktorzy na pewno ;)). Z tych samych względów nie wymieniłem Kaboom.

swietne kino :-)

W przeciwieństwie do 'Buttock Mountain' ;-) ten film ma w sobie same same fajne akcenty =)

Przez takie filmy przestaję lubić Skandynawię.

bo?

Nie cierpię pijących dzieciaków, nienawidzę narkotyków. Nie wydaje mi się też, aby dzieci uprawiające seks były zjawiskiem całkowicie normalnym. Film jest dobry, ale życie ukazane w tym filmie nie dla mnie.

NarisAtaris
duzulek
Nietutejszy
MRZVA
bartje
malamadi
MonikaMazurkowna
KamilaMazur
zimnastal
MureQ