Powrót do Garden State (2004)

Garden State
Reżyseria: Zach Braff
Scenariusz:

Dwudziestoparoletni Andrew Largeman (Zach Braff) większość swojego dotychczasowego życia spędził na silnych środkach antydepresyjnych. Z przepisanego mu na lata, przez ojca psychiatrę (Ian Holm), letargu wyrywa go konieczność powrotu do rodzinnego New Jersey. Powodem jest pogrzeb zmarłej nagle matki. Wymuszona po dziesięciu latach podróż sentymentalna, inspiruje „Large’a” do próby życia bez medykamentów. Tych kilka dni spędzonych w „Zielonym Stanie” staje się swego rodzaju wyprawą w przeszłość, w głąb siebie i w otchłań rodzinnych niedomówień. Na każdym kroku spotyka starych znajomych, którzy tworzą przedziwną mozaikę osobowości: nieustannie palącego skręty grabarza Marka (Peter Sarsgaard), pracowników barów szybkiej obsługi, czy naganiaczy systemów argentyńskich. Jednak każdy kolejny dzień nieubłaganie zbliża go do, za wszelką cenę unikanej i przez lata odkładanej, konfrontacji z ojcem. Zwykły zbieg okoliczności styka go też z losem Sam (Natalie Portman), dziewczyny, która jest obdarzona wszystkim, czego „Large’owi” brakuje. Właśnie jej imponujące ciepło i odwaga mogą stać się tym, co może zmienić jego życie.

Obsada:

Pełna obsada

Ideowo przypomina "Absolwenta". Film o powrocie, dojrzewaniu i odkrywaniu siebie, jeden z lepszych jakie widziałem. Niesamowity, odjechany ale pogodny humor, piękne zdjęcia, muzyka (m. in. Simon and Garfunkel, Thievery Corporation), oraz Natalie Portman w której na prawdę można się zakochać.

Doskonała robota. Czeka cię wiele zaskoczeń.

Scena z koszulą powinna przejść do historii kina. :-P

Zakończenie skopane, strasznie mnie zawiodło, ale w sumie dla muzyki było warto.

Piękny film o powrocie do samego siebie, swoich przeżyć, uczuć i emocji - swojego życia. Jeden z tych filmów, które trzeba zobaczyć. Fantastyczna muzyka i wspaniałe przydymione kolory.

Jeden z najlepszych filmów jakie widziałam. Polecam każdemu !

A tak dokładniej, co w nim ci się najbardziej podoba? Pytam, bo ciekaw jestem jak Braff sobie poradził poza serialem.

Spokojny, skromny, miejscami zabawny film do obejrzenia we dwoje.

Kolejny film o bohaterze, który po latach powraca w rodzinne strony by skonfrontować się z problemem swego życia. Zrobiony jednak z wyczuciem, uczuciem i humorem. Bardzo przyjemnie się ogląda.

najwyżej 6

Vader
IWouldPreferNotTo
murrayostril
MisterAntyFilister
dag
dag
MureQ
patryck
asia1298
jakilcz
kajag