Boże, błogosław Amerykę (2011)

God Bless America
Reżyseria: Bobcat Goldthwait
Scenariusz:

„God Bless America” to amerykańska czarna komedia z elementami politycznej satyry z 2011 roku. Obraz wyreżyserował Bobcat Goldthwait według własnego scenariusza. Muzykę skomponował Matt Kolla, a za produkcję odpowiada Jeff Culotta wraz z wytwórnią Magnolia Picture.

„God Bless America” to historia bezrobotnego i najprawdopodobniej śmiertelnie chorego Frank (w tej roli Joel Murray). Mężczyzna bierze broń i postanawia wykończyć najgłupszych, najokrutniejszych i najbardziej odpychających członków społeczeństwa. Pomaga mu w tym 16-letnia Roxy (Tara Lynne Barr), która dzieli jego gniew i rozczarowanie. Na liście irytujących ludzi są nawet uczestnicy telewizyjnego reality show "My Super Sweet 16", a także gwiazdy programu "American Idol". (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Genialne! Filmowa realizacja marzeń niektórych ludzi, żeby wziąć kałacha i powystrzelać idiotów. :P

reżyser rozprawia się z wszystkim, co nie podoba mu się w jego ojczyźnie. Film jest mocno osadzony w amerykańskiej (pop)kulturze, ale ta jest już tak wszechobecna, że i nie-spaczony nią widz wyłapie co trzeba. Można powiedzieć, że jest to film na którym kiwa się głową i przytakuje. Bardziej skłonni do uniesień mogą się śmiać przez łzy. No i jest strzelanie.

GARN
mrci
nicebastard
PrzemyslawLes
PedroPT
agryppa
spinus
got3n
chaos
xegi