Skrawki (1997)

Gummo
Reżyseria: Harmony Korine

Miasteczko Xenia w stanie Ohio. Parę lat wcześniej przeszło przez nie tornado. Główni bohaterowie, Solomon i Tummler, zabijają koty i sprzedają je rzeźnikowi. Ich życie nie ma sensu. Oprócz nich w miasteczku żyją same indywidualności, między innymi chłopiec-królik, dwóch małych kowbojów czy chłopak, który pozwala za pieniądze spać ze swoją niedorozwiniętą siostrą. Główny wątek Solomona i Tummlera przeplata się ze skrawkami życia innych mieszkańców miasteczka.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Jest coś niepokojącego w tym filmie, co przykuwa wzrok do ekranu. Nie jest to film bardzo dobry, ale też nie zły. Jest dziwny i dla tej dziwności chyba warto obejrzeć.

Godny polecenia dla wszystkich, którzy szukają czegoś zupełnie odmiennego. Ukazanie historii miasta bez Boga jest zaskakujące i przykuwające uwagę. Wszystko tutaj jest na odwrót. Postacie jako antywzory i zachowania bulwersujące teoretyków patologii.

ciężko oceniać, ciężko również zakwalifikować ten film do jakiejkolwiek funkcjonującej kategorii, jednakże scenariusze sytuacji z życia małomiejskich "indywiduów" pozwalają śmiać się (uśmiechać) i odwracać głowe od ekranu. Chloë Sevigny pasuje jak ulał.

bartje
Szklanka1979
kajettanus
agryppa
psubrat
Lamia
jango
Skyscore
mariamcieslak
lamijka