Hair (1979)

Reżyseria: Miloš Forman
Scenariusz: ,

Claude Bukowski (John Savage) - "Cienka, czerwona linia" - zwykły chłopak z Oklahomy, przyjeżdża do Nowego Jorku by zaciągnąć się do wojska i wyjechać na wojnę w Wietnamie. W Central Parku poznaje grupę hippisów, ich charyzmatycznego lidera Bergera (Trat Williams) i piękną Sheilę (Beverly D'Angelo). Spotkanie to pozwala mu odkryć zupełnie nieznany do tej pory świat, w którym rządzi przyjaźń, miłość i wolność.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wszelkie braki adaptacja nadrabia świetnymi zdjęciami, dobrą reżyserią i bardzo sprawnym montażem.

O ile nie przepadam za musicalami filmowymi. Przez półtorej godziny byłem lekko znudzony, jednak świetnie zrealizowany koniec uratował cały film.

Piękny musical z jeszcze piękniejszą muzyką opowiadający o grupce hippisów z Central Parku.
Dowcipny, inteligentny, wzruszający. Wspaniale, bardzo wyraźnie, zarysowane postaci dodają jeszcze realizmu, a wszystkie, nawet najbardziej nieprawdopodobne wydarzenia, tak czy siak przekonują - w końcu ci cholerni hippisi odważyliby się zrobić wszystko.
Ocena podniesiona o jedno oczko z powodów sentymentalnych. :)

Haaaair; flow it, show it. Long as God can grow it. :)

Jeśli komuś zdarzyło się założyć mentalny kołnierz ortopedyczny zbudowany z konwenansów, ograniczeń, monotonii i zdewaluowanych wartości, to polecam odświeżyć sobie "Hair". Najlepiej w kinie studyjnym, żeby ogólna niewygoda wyzwoliła swobodne ułożenie kończyn i pęknięcie kołnierza krępującego wolność bytu :))

Klasyka i ta muzyka :-)

MRZVA
Konfucjusz70
RobinHa
nikanika
KataCzy
Farary
bttfisthebest
bartje
hrabalka
Szklanka1979