Wybór mafii II (2006)

Hak se wui yi wo wai kwai
Reżyseria: Johnnie To
Scenariusz: ,

Historia zaczyna się jakiś czas po zakończeniu pierwszej części. Lok wygrał wybory i wszystko wskazuje na to, że niedługo zostanie wybrany na drugą kadencję. Jednak jego chorobliwa ambicja nie pozwala mu znieść nawet istnienia jakichś przeciwników, więc robi wszystko aby usunąć torujące mu drogę przeszkody. Jednym z nowych kandydatów, a zarazem najgroźniejszym, jest Jimmy, przystojny nowoczesny gangster, z dyplomem MBA w kieszeni. Przyznaje, że zamierza objąć stanowisko, żeby jak najbardziej się wzbogacić. Wybór na ojca chrzestnego pomógłby mu z interesach z Chinami.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Na 5 Smakach zdecydowano się puścić Wybór mafii i Wybór mafii 2 jako zestaw - jeden po drugim - i to najlepszy sposób na oglądanie tych filmów. Jedynka rozkręca temat, dwójka doprowadza go do wrzenia. Kawał kina hm.. politycznego? społecznego? no i oczywiście gangsterskiego. Podobno reżyser kręci kolejną część. Jestem bardzo ciekawa.

Te dwie części, przynajmniej dla mnie, nie tworzą spójnej całości. Tematyka jest podobna, obydwa mówią o władzy. Z tym, że pierwsza część o tradycyjnej, o potrzebie utwierdzenia jej w przeszłości by nie mogła stać się wyłącznie emanacją siły. Dlatego wszystko się kręci wokół berła będącego symbolem ciągłości władzy.

W kontynuacji ten symbol przestaje mieć znaczenie. "Wybór mafii II" to przede wszystkim kino pokazujące przejście od kultury postfiguratywnej do prefiguratywnej.

PedroPT
inheracil
tesvla
lamijka
Ben
Ben
arzinger
thaklos
anarion
Ueff
marwinek