Hania (2007)

Reżyseria: Janusz Kaminski

Hania to opowieść o młodym małżeństwie, które spotykamy w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wojtek jest grafikiem komputerowym tak bardzo zaangażowanym w pracę, że stracił kontakt ze swoją żoną. Ola, wrażliwa, delikatna wiolonczelistka marzy o dziecku i ciepłym domu. Przypadkowo spotkany kolega szkolny namawia ich do przyjęcia na Wigilię Kacpra – wyjątkowej istoty, której prawdziwa tożsamość zaskoczy zarówno bohaterów, jak i widzów... Ten niezwykły chłopiec zadając "naiwne", proste pytania zmusza parę do zastanowienia się nad ich dotychczasowym związkiem i pozwala odnaleźć zagubioną miłość.

Obsada:

Pełna obsada

Nie kwestionuję - może wzruszyć. Ale mimo tego odnoszę wrażenie, że film nie jest specjalnie ciekawy, dość tendencyjny. Porównano go do "Małego Księcia" - nie mogę temu zaprzeczyć, gdyż stanowi właściwie przeniesienie tejże książki w polską rzeczywistość. Marne, warto dodać.

Kogiel-mogel jak się patrzy. Realizm miesza się tu z fantastyką, magia świąt z prozą życia, sceny dobre z infantylnymi, dłużyzny z pełnymi napięcia fragmentami

Nietutejszy
Angel979
gadd
sylwiasowa1
firebro89
sharbat28
ciszewa
PanTomasz
meteorhejmen
Lioness