Hannibal: Po drugiej stronie maski (2007)

Hannibal Rising
Reżyseria: Peter Webber

Film opowiada historię dzieciństwa Hannibala Lectera spędzonego na Litwie, jego okres dojrzewania w Paryżu i przyjazd do USA.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Może i jest to kolejny kandydat do mojego klubu, albowiem pamiętam, że traumatycznym wydarzeniem było oglądanie Aarana Thomasa zmagającego się z rolą Hannibala (która jest dowodem na to, że monopol to jednak dobra sprawa). Kiedy twórcy próbują na siłę wzbudzić w nas sympatię w stosunku do filmowego psychopaty, i mimo wszelkich starań nie udaje im się to- to nie mogę postawić wyżej niż 3. Film dostaje jeszcze za niestrawność.

Ten Aaron dzieciak był już lepszy niż robiący za młodego Hannibala Gaspard Ulliel, o którego pewnie Ci zresztą chodziło. Tak czy inaczej, trauma to dobre słowo.

Pamiętam, że dla hecy próbowałem toto nawet oglądać w oderwaniu od całego hannibalizmu, ale się nie da po prostu, chyba tylko zdjęcia mi się podobały. Trochę dziwne/smutne jest, że sama historia jest mocno nędzna, chociaż Harris ją firmuje swoim nazwiskiem. Ktoś się orientuje może, czy w książce ten poziom nędzy jest taki sam? W sumie, chyba nie byłoby przesadą wrzucenie "Rising" do Sevres, żeby robił za wzorzec na niepotrzebny film.

duzulek
patrycja76
HubertKazubowski
KasiaKhadraoui
bartje
beznazwybez
destiny09
klaudyneczka
Szklanka1979
rafix11112