Hansel i Gretel: Łowcy czarownic (2013)

Hansel and Gretel: Witch Hunters
Reżyseria: Tommy Wirkola

Unowocześniona wersja przygód Jasia i Małgosi - nie koniecznie dla dzieci. Młodzi ludzie po traumie z dzieciństwa stają się nieubłaganymi łowcami czarownic.

Obsada:

Pełna obsada

Bez traumy, ale przyda się jakiś alkohol. Jak to zwykle bywa, dotknięcie Hollywood zamieniło talent Wirkoli w bezpłciowe rzemiosło. Ślady człowieka, który nakręcił "Zombie SS" zachowały się w postaci ponadprzeciętnej liczby momentów "fuj!", ale poczucie humoru już nie to. Oraz: nabijanie się z palenia czarownic jest chyba trochę w złym guście. Do wybaczenia u kampowych kultowych klasyków, ale u wysokobudżetowych produkcyjniaków już nie bardzo. I pamiętajcie - dobre czarownice to te, które wchodzą z Wami do łóżka. Albo do stawu.

Nie najgorsze kino czysto rozrywkowe. Podoba mi się, że gdy moda każe wszystko w bajce powykręcać do góry nogami, ktoś odważa się pokazać klasycznie brzydkie czarownice. I że jak taka ucieka, to np. rzuca grzebień z którego wyrasta las (no, prawie). To właśnie o takich mi opowiadano a dotąd nie widziałam :)
Fajna muzyka a scenariusz może nie za skomplikowany, ale za to składny (w porównaniu np. do "Nieustraszonych braci Grimm").

asthmar
kotskacukru
zur887
chaos
sajev
ScuMmy
alanos
nutinka
MureQ
kamilamaz123