Harry Potter i Czara Ognia (2005)

Harry Potter and the Goblet of Fire
Reżyseria: Mike Newell
Scenariusz: ,

Kiedy Czara Ognia wyrzuca kartkę z imieniem Harry'ego Pottera, staje się on uczestnikiem Turnieju Trójmagicznego - rozgrywanego od lat pomiędzy trzema szkołami magii wyścigu po chwałę. Jednak to nie Harry podał swoje imię Czarze Ognia - kto zatem to zrobił? Teraz, jako uczestnik Turnieju, musi zmierzyć się z przerażającym smokiem, wściekłymi wednymi demonami i zaczarowanym labiryntem, który przenosi go w szponyokrutnego Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać. W czwartej części filmowej adaptacji powieści J.K. Rowling o przygodach Harry'ego Pottera, wszystko się zmienia... Harry, Ron i Hermiona przestają być dziećmi i podejmują wyzwania o jakich nawet nie śnili.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Tą część ogląda się naprawdę dobrze. Magia istnieje ;)

Kolejny rok w Hogwarcie i równie dobre efekty specjalne jak poprzednio. Reszta jak zwykle, a więc - niewybitna.

Obejrzałem i... wyszedłem z kina zadowolony. Nie dlatego jednak, że film mi się podobał, bo tak nie było, ale dlatego, że sobie ze znajomą skrytykowaliśmy każdy możliwy element: a to kiepska gra, a to drętwe lub patetyczne dialogi, a to jakiś nieprzekonujący krzyk... No i do tego tradycyjna niezgodność z książkowym oryginałem...

fajny.lubie pottera!

Jeszcze nie wiem, jak następne epizody przygód młodych czarodziejów, ale ta jest najgorszą ekranizacją, jaką dotychczas widziałem. Melodramat, momentami przeraźliwie nudny. Książka była o wiele lepsza.

agiwle
Fi5heR
ala2004
TomaszKoczar
JustynaMajewska
papuga
redo123
TymoteuszWinski
Nietutejszy
MRZVA