Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)

Harry Potter and the Philosopher's Stone
Reżyseria: Chris Columbus
Scenariusz: ,

Wspaniała adaptacja bestsellera J.K.Rowling. Opowieść o magii, przyjaźni i przygodzie. Harry Potter dowiaduje się, w dniu swoich 11-tych urodzin, że jest osieroconym dzieckiem dwojga potężnych czarodziejów i sam posiada magiczne zdolności. W Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przeżywa największą przygodę swojego życia. Uczy się latania na miotle i różnych pożytecznych zaklęć. Przeżywa także chwile grozy rozwiązując zagadkę tajemniczego kamienia filozoficznego i tocząc walkę z potężnym i złym czarodziejem-Lordem Voldermort.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Gumowe potwory, podłe animacje 3D, "aż chce się wyjść z kina, proszę pana". I ten oto niewypał skutecznie zniechęcił mnie do obejrzenia dalszych części (co może ulec zmianie - trailer "Harry Potter i Książę Półkrwi" był już przyzwoity).

Idealny przykład, jak z dobrej i niegłupiej książki zrobić kiepskie hollywoodzkie widowisko. No i jeszcze ten beznadziejny Daniel Radcliffe ...

Dobrze wprowadza w klimat i opowieść przedstawianą w kolejnych częściach. Sam w sobie jest filmem bawiącym raczej młodszą część widowni - w przeciwieństwie do kolejnych epizodów.

Z sentymentu bardziej niż z czegokolwiek innego aż 6, bo w porównaniu do czwartej i szóstej części Kamień Filozoficzny pozostaje zapowiedzia tego, co naprawdę dobre

to się nazywa "żenua" dopiero.

świetne!
!!

Przyjemne i proste, nie wymagające intelektualnego wysiłku oderwanie od rzeczywistości. Wykapana matka (tzn. pierwowzór, tzn. książka - przyp. aut.).

BlonD1E
Fi5heR
ala2004
ania00
TomaszKoczar
JustynaMajewska
JoannaChmiel
papuga
zhost
redo123