Ścigana (2011)

Haywire
Reżyseria: Steven Soderbergh
Scenariusz:

Mallory Kane (Gina Carano) jest atrakcyjną, tajną agentką CIA, przyjmującą jedynie zlecenia wysokiej wagi, bardzo tajne i ciężkie, na które władze nie mogą pozwolić i o których przywódcy państw nie powinni wiedzieć. Po powiedzionej misji ochronienia zakładników z Barcelony, Mallory dostaje kolejne zlecenie w Dublinie. Gdy plan nie idzie tak jak myślała, wychodzi na jaw, że ją przechytrzono i musi zastosować wszystkich swoich umiejętności, pomysłów i szans ucieczki, żeby nie zostać zatrzymaną w zaawansowanym polowaniu. Wraca do Stanów Zjednoczonych by ochronić swoją rodzinę i zemścić się na tych, którzy jej zaszkodzili. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Steven Soderbergh upadł naprawdę nisko. Brak widowiskowości mogłabym zaakceptować. Mogę uwierzyć, że chodziło o to, by film mniej się kojarzył z Jamesem Bondem, a bardziej z działalnością prawdziwych agentów/najemników. Przewidywalność jestem w stanie wybaczyć, bo nie łatwo mnie zaskoczyć. Ale nakręcenia nudnego filmu akcji – bez cienia suspensu i z ledwie jednym, niewybrednym żartem – się usprawiedliwić nie da. Po co marnować czas i pieniądze? Nie wiem, co w tym filmie robią McGregor i Fassbender. Ewan zupełnie nie pasuje do roli, a występ Michaela właściwie trudno nazwać rolą (ot, dobrze zagrany, ale scenariuszowo zmarnowany epizod). Nie wiem, czemu zgodził się wystąpić w „Haywire”. Mam nadzieję, że powodem był worek pieniędzy, a nie wiara w nazwisko reżysera, które owszem, rokowało dobrze, ale dawno temu i nieprawda. Chciałabym móc napisać, że jasnym punktem filmu okazała się Gina Carano, ale gdy o niej myślę, widzę przed oczyma Stevena Seagala. Chyba się wreszcie doczekał następcy.

Dzięki za ostrzeżenie ;-)

Kolejny nijaki film do zapomnienia. Z muzyką jak ze starych filmów akcji z lat 60. Do oglądania w tle, bo akcja nie trzyma w napięciu w ogóle.

matadu
Szklanka1979
MureQ
PrzemyslawLes
PedroPT
Ambrotos
JUMAN
doktorpueblo
k0g00t
jango