Przypis (2011)

Hearat Shulayim
Reżyseria: Joseph Cedar
Scenariusz:

Uriel Shkolnik i jego ojciec Eliezer obydwaj wykładają historię i interpretację Talmudu na prestiżowej uczelni w Jerozolimie. Ku rosnącej irytacji zagrzebanego w księgach ojca, reprezentującego naukę starej daty, to właśnie jego syn – gwiazda mediów i popularny autor bestsellerów – zdobywa wszystkie możliwe nagrody i wyróżnienia. Dzień próby dla nich obydwu przychodzi, gdy ojciec zostaje mylnie poinformowany o przyznaniu mu najważniejszej nagrody państwowej, która w istocie ma trafić w ręce syna. Przed młodszym ze Sholników staje moralny dylemat: czy podzielić się z ojcem trudną wiedzą, czy też ją zataić i pożegnać się z upragnionym laurem…? (Festiwal OffPlusCamera)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bardzo dobry. Nie tylko postacie, nie tylko inteligentne poczucie humoru, ale też i idealne wypunktowanie wszystkich bolączek świata nauki. No i ta relacja ojca i syna - ze wszystkimi bolesnymi aspektami, jakie mogą się jej przytrafić.

Znowu niezłe psychokino. Tym razem o rywalizacji zawodowej ojca i syna. Cały film ogląda się z wypiekami na twarzy, ale sama końcówka rozczarowuje. Praktycznie brak zakończenia.

MonikaMazurkowna
JoannaChmiel
NarisAtaris
Lamia
deliberado
emerenc
Skyscore
psubrat
GothLV
nicebastard