Hidalgo - ocean ognia (2004)

Hidalgo
Reżyseria: Joe Johnston

Nieprzerwana akcja, heroizm, niezwykłe efekty specjalne i zapierające dech zdjęcia, wszystkim tym aż kipi film Hidalgo - epicka opowieść o legendarnym długodystansowym jeźdźcu Franku T. Hopkinsie i jego ukochanym mustangu Hidalgo. Wspaniałe kreacje stworzyli Viggo Mortensen (Władca Pierścieni), dwukrotny zdobywca* Złotego Globu Omar Sharif (Lawrence z Arabii, Doktor Żywago) i debiutująca Zuleikha Robinson. Hopkins (Mortensen) zostaje zaproszony do wzięcia udziału w tzw. Oceanie Ognia - morderczym wyścigu liczącym 3000 mil poprzez bezkresy Pustyni Arabskiej. Walczy przeciwko najlepszym koniom arabskim i bezwzględnym rywalom, zdecydowany odnieść zwycięstwo za wszelką cenę.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bohater-Amerykanin,koń-który prawie mówi.Niektóre źródła mówią,że historia jest prawdziwa,inne że ponoć nigdy się zdarzyła.Jako film bajkowo-przygodowy to nieźle.Film jednak trochę przynudza i jest przydługi.Nawet Viggo tego nie zmieni.Nie mówiąc już o Omar'ze który jest taki sobie.Jest to natomiast kolejny film który ucieszył moje oko ze względu na konie które tam gęsto występują.Ale są również niezłe zdjęcia i nie ma zbyt wielu efektów specjalnych co mnie ucieszyło.

Film oparty na faktach, co niesłychanie działa na wyobraźnię. Hopkins uwolnił swojego konia i całe późniejszy życie poświęcił działaniu na rzecz dzikich mustangów. Wspaniałe zdjęcia i gra aktorska. Ale uważajcie, z mustangiem się współodczuwa i cierpi jak on...

beznazwybez
Michalwielkiznawca
Fi5heR
Ambrotos
PedroPT
agryppa
filmmaniak134
thepunkcookie
xegi
shiningdiamond