Nieśmiertelny (1986)

Highlander
Reżyseria: Russell Mulcahy

Connor MacLeod jest nieśmiertelny. To jego dar i przekleństwo. Raniony w walkach nie ginie, ale musi patrzeć jak przemijają jego ukochani. Od ponad 400 lat tuła się po świecie tocząc pojedynki, walcząc w bitwach i obserwując zmienne koleje historii. Wie, że gdzieś u kresu tej drogi czeka go najważniejsza walka z ostatnim z nieśmiertelnych. Zasada jest prosta: nieśmiertelni na przestrzeni wieków walczą ze sobą, eliminując się nawzajem. Ostatni dwaj stoczą zaś bój o Wielką Nagrodę. Jest koniec XX wieku, Nowy Jork, Connor już wie, że zostało ich tylko dwóch. Zbliża się ostateczne rozstrzygnięcie.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ciekawy film. Poruszający odwieczną walke dobra ze złem. Świetną muzyka zespołu Queen. I życiową rolą Lamberta.

Istnieją filmy, które powstały po to, by można było do nich stworzyć piosenkę. Nieśmiertelny z genialnym utworem Queenów jest sztandarowym tego przykładem. A sam obraz - fajna rąbanka bez większych aspiracji, za to z ładną choreografią walk na miecze. Można obejrzeć i nie żałować straconego czasu, aczkolwiek nie jest to film, ktory będzie się wspominać do końca życia.

Ma klimat brudnych i ciemnych produkcji lat 80, więc na plus. Rewelacyjna muzyka Queen towarzyszy zmaganiom bohaterów z błyszczącymi mieczami. Dobre fantasy.

duzulek
nikanika
SZYM0N
KasiaKhadraoui
bartje
JUMAN
GARN
luckaminski
AgaL
exxxpresja