your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Hiszpanka (2015)

Reżyseria: Łukasz Barczyk

Są filmy, które wymykają się definicjom, a o których wiadomo, że na zawsze zapiszą się w historii kinematografii. Takim filmem jest „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka. To megaprodukcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu – Powstaniu Wielkopolskim. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu. W roli głównej zobaczymy Jana Frycza, jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków - Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem. Film wyreżyserował Łukasz Barczyk. W obsadzie znaleźli się: Crispin Glover, Bruce Glover, Florence Thomassin, Jan Frycz, Patrycja Ziółkowska, Jakub Gierszał, Sandra Korzeniak, Magdalena Popławska, Jan Peszek, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz, Fritz von Friedl i wielu innych wspaniałych aktorów. (opis dystrybutora)

Obsada:

krzysztofek1003 krzysztofek1003 ocenił(a) Hiszpanka

3 gwiazdki

MureQ MureQ ocenił(a) Hiszpanka

3 gwiazdki

cvbih cvbih ocenił(a) Hiszpanka

6 gwiazdki

Sigma Sigma ocenił(a) Hiszpanka

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Hiszpanka (8)

Może i Barczyk nie do końca panuje nad skalą przedsięwzięcia, na które się porwał, ale podoba mi się jego odwaga (a jeszcze bardziej odwaga tego, kto wyłożył na to pieniądze). W czasach polskiego kina, w których do wywołania orgazmu wśród widzów wystarczy nakręcenie porządnego przeciętniaka w rodzaju Bogów, Barczyk ma jaja, by stworzyć szalony film, idący w poprzek wszelkich oczekiwań, czy schematów. Tam gdzie inni chcą po prostu opowiedzieć historię, Barczyk mierzy się ze Sztuką. I nawet jeśli efekt [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) Hiszpanka

8 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Hiszpanka (5)

Jak urywa dupę, jak nie urywa?

5 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) Hiszpanka

5 gwiazdki

SuperMarker SuperMarker ocenił(a) Hiszpanka

6 gwiazdki

mala suerte mala suerte ocenił(a) Hiszpanka

2 gwiazdki

verdiana verdiana ocenił(a) Hiszpanka

5 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica dodał(a) plakat filmowy Hiszpanka

Krzysztof Osica Krzysztof Osica ocenił(a) Hiszpanka

8 gwiazdki

Kolendra Kolendra napisał(a) o Hiszpanka

Dziwi mnie ten wszechobecny hejt na film Barczyka. Cryspin Glover był jednym z największych aktorskich atutów tego filmu. Ujęło mnie to jego szarżowanie ;) Z drugiej strony brawa dla reżysera filmu, że do głównych ról zaangażował nieopatrzone aktorki. Z zaciekawieniem oglądałam jak w tych pięknych toaletach odgrywają sceny niczym z Moulin Rouge, czy innego Chicago! Generalnie dobra zabawa z przymrużeniem oka :)

Maroon66 Maroon66 napisał(a) o Hiszpanka (7)

Dla mnie Hiszpanka to jedno z większych pozytywnych zaskoczeń ostatnich miesięcy, serio. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, a dostałam abstrakcyjny humor, świetne zdjęcia i kilka porządnych kreacji aktorskich. Czego chcieć więcej.

7 gwiazdki

Maroon66 Maroon66 ocenił(a) Hiszpanka

7 gwiazdki

Kasia Wolanin Kasia Wolanin ocenił(a) Hiszpanka

6 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica opublikował(a) recenzję filmu Hiszpanka

Twórca Nieruchomego poruszyciela nie stworzył ani wbijającej w fotel, pokazującej, że "Polak potrafi", superprodukcji, ani artystycznego obrazu rozbijającego polskość na czynniki pierwsze. Reżyser Patrzę Przeczytaj artykuł

nevamarja nevamarja ocenił(a) Hiszpanka

5 gwiazdki

Esme Esme ocenił(a) Hiszpanka

4 gwiazdki

pokaż więcej