Dark Water (2002)

Honogurai mizu no soko kara
Reżyseria: Hideo Nakata

Yoshimi Matsubara walczy o prawo do sprawowania opieki nad swoją pięcioletnią córką, z którą mieszka w ponurym, wilgotnym budynku w Tokio. Niepewna siebie i niespokojna o przyszłość córki, zaczyna być nękana wizjami cieknącej po ścianach wody oraz obrazem ducha dziewczynki, która kilka lat wcześniej zaginęła w tym budynku w tajemniczych okolicznościach. Yoshimi rozpaczliwie stara się zapanować nad strachem, ale przerażające wizje zaczynają układać się w koszmar, przed którym będzie próbowała uchronić siebie i córkę.

Obsada:

Pełna obsada

To jeden z najdziwniejszych filmów, jakie widziałam. Japończycy mają niezwykłą umiejętność budzenia grozy bez najmniejszego wysiłku, bez drastycznych, krwawych scen, bez wręczania aktorom piły łańcuchowej - grozą Darkwater przypominał mi Ringu.

Jeden z tych filmów, które po obejrzeniu za cholerę nie chcą opuścić łepetyny. Pierwszy raz widziany lat temu sześć, drugi cztery, do teraz pamiętany przeze mnie bardzo dobrze. Świetny przykład, jak powinno się robić horrory. Zdecydowanie polecam.

można się przestraszyć.... jeden z najlepszych horrorow jakie obejrzalem.

Konfucjusz70
GARN
Szklanka1979
MureQ
liz29
PedroPT
Horracy
FoolCanBeKing
Kawasaki11
karaluh