Czerwony kapturek - historia prawdziwa (2005)

Hoodwinked!

Żabi glina świata prowadzi dochodzenie w sprawie zakłócenia porządku w chatce Babci. Wkrótce poznamy wersję dramatycznych wydarzeń w domku Babci opowiedzianą przez Wilka, Kapturka, Babcię i Drwala. Okaże się, że każdy ma jakiś sekret... Wilk jako reporter szukający sensacji, Babcia prowadząca podwójne życie... Ten film obnaży prawdę o Czerwonym Kapturku.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Kilka doskonałych pomysłów (opowiadanie poszczególnych części historii z perspektywy rożnych postaci), niestety wykonanie tylko poprawne. Polacy tradycyjnie zrobili bardzo dobry dubbing (szczególnie Machalica - Wilk brzmi świetnie), Wierzbięta też się spisał. Można obejrzeć - dla dubbingu i Wiewióra

Ten film udowadnia, że nietuzinkowy pomysł na opowiedzenie znanej historii pozwala wybaczyć toporną grafikę i dość przerysowane podejście do "piosenki filmowej". Za pierwszym razem oglądało się dobrze i oceniłbym to na mocne 6, może 6.5 jeśli by się dało. Dzisiaj zaliczyłem kolejne podejście i odkryłem kolejne gagi. Według mnie, jeśli taki film da się obejrzeć więcej niż raz to zasługuje na delikatne podbicie oceny.

papuga
MRZVA
eelishkaaa
kotskacukru
Erufi
bttfisthebest
adisan
AgaL
peterpp2200
Michalwielkiznawca