Dom z piasku i mgły (2003)

House of Sand and Fog
Reżyseria: Vadim Perelman

Przejmująca historia trojga ludzi, których połączył pewien dom. Pułkownik Behrani, były członek służb specjalnych szaha Iranu (Ben Kingsley), który w obcym kraju próbuje przywrócić swojej rodzinie godny status, inwestuje resztki skromnych oszczędności w kupno domu. Dom okazuje się być własnością Kathy (Jennifer Connelly), wychodzącej z nałogu narkomanki i alkoholiczki, a trafił na aukcję w wyniku biurokratycznej pomyłki. W desperackiej walce o odzyskanie domu i powrót do normalnego życia Kathy pomaga zauroczony jej wrażliwością zastępca szeryfa. Skazana na tragiczną niemożność porozumienia trójka bohaterów pogrąża się w niszczącym konflikcie.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Niesamowite studium narastania niszczących emocji: lęku, bezradności, rozpaczy, gniewu wreszcie skrajnej determinacji. Bardzo przygnębiające, bardzo smutne. Raczej nie do oglądania w kiepskim nastroju.

Nie wiem, jaka jest książka, ale film przekombinowany i często psychologicznie niewiarygodny (być może reżyser robił skróty). W dodatku zdecydowanie zbyt długi, a pod koniec fragmenty niezamierzenie śmieszne. Aktorstwo też nie rzuca na kolana. Nośny, genialny temat, zmarnowany potencjał. Jako kino psychologiczne – nie sprawdza się.

Bardzo dobry. Film gdzie nie ma określonego złego bohatera. Wszyscy są dobrzy i maja swoje powody do robienia tego co robią. Bardzo fajnie sie ogląda.

got3n
bartje
AniaVerzhbytska
Szklanka1979
PiotrKowalski
jakilcz
PedroPT
Ambrotos
alwi
amandamencfel