Epoka lodowcowa (2002)

Ice Age

Przyłączcie się do Sida, gadatliwego, zabawnego leniwca; Manny'ego, olbrzymiego mamuta obdarzonego ironicznym poczuciem humoru; i Diego, dwulicowego tygrysa szablozębego. Ta niedobrana trójka bohaterów wyrusza z ważną i niebezpieczną misją w czasie, gdy świat staje w obliczu nadchodzącej Epoki Lodowcowej

Obsada:

Pełna obsada

Miejscami zabawny ale w sumie dość wtórny.

Można obejrzeć; fragmentami nawet rozrywa, miejscami znacznie nudzi.

Nudny i więcej obiecywał, niż dostarczył, tzn. miał być familijny, a jest pewnie tylko dla dzieci. Tylko rola Pazury jako dubbingowca znów świetna - szkoda, że w innych filmach gra nie tylko głosem.

Niezły, ale dość nudny i z niewyszukanym humorem. Ujdzie w tłoku.

Lekka i przyjemna kreskowka, niestety malo odkrywcza. Mocna siodemka za Scrat'a ;)

Nie wiem, czego jeszcze można się spodziewać po dobrej kreskówce. Na scenach z Wiewiórem płakało ze śmiechu całe kino. Byłam z dziećmi, a wyszłam sama czując dzieciącą radość. Nie o to chodzi ?

Zdecydowanie bardziej polecam oryginalną ścieżkę językową - wszystkie co bardziej sprośne gagi zostały w polskim dubbingu "wygładzone". Wiewiórka = +2 punkty ;-)

Kino familijne w dobrym wydaniu. Przepiękna opowieść o tym, że można liczyć na przyjaciół i, że ta przyjaźń jest uniwersalną wartością .

Lekki i przyjemny z dużą dawką humoru.

niezapomniany wiewior i jego orzeszek, bardzo zabawny!

śmieszna kreskówka nie tylko dla dzieci.. polecam na rozładowanie emocji;p

Genialne, sam oglądam z moimi małymi.

to pierwsza części świetnego filmu animowanego

Następne musiały być dużo świetniejsze, skoro pierwsza część tylko na 5.

fajny film dla maluchów

Smieszne, jestem na tak.

dobra animacja foxa... tyle

Bajka dla każdego :D Polecam

Zaskakują mnie wysokie oceny tej animacji.
Poza postacią Sida i kilkoma, dosłownie, scenami ta bajka wygląda raczej jak luźna wprawka jakichś początkujących artystów Pixara. Nie ma tu ani odpowiedniego tempa, ani dobrze napisanych dialogów, montaż i koncepcja niektórych scen raziły mnie niedopracowaniem.
Wg mnie przeciętna rozrywka...

Mogę cię poprzeć - sympatyczny film, ale nie wstrząsa, nawet biorąc pod uwagę, że to produkcja dla dzieci. Dzieci dostawały już lepsze prezenty od filmowców.

Ano właśnie. W 2002 roku Pixar miał już na koncie dwie pierwsze części Toy Story, Dawno temu w trawie i Potwory i spółka, a do tego świat zdążył oszaleć na punkcie Shreka. Postać Sida i Mańka ewidentnie zrzyna ze shrekowego i potworowego duetu (choć mam świadomość że taki schemat znany był kinematografii dużo wcześniej), ale to raczej blada kopia.

Fakt - dałam punkt więcej, ale to dlatego, że uwielbiam postaci w stylu Diega.

W kwestiach, czy to dobry film dla dzieci, się nie wypowiem, bo nie mam materiału źródłowego. Natomiast w kwestii, czy to dobry film dla dorosłych, zdecydowanie mówię, że nie. Mnie strasznie wynudził i ni w ząb nie byłem w stanie zrozumieć tych moich dorosłych znajomych wkręconych i oglądających kolejne części. Wiewiór nie jest w stanie uratować całego filmu.

Błyskotliwy film rysunkowy dla widzów w każdym wieku. Fantastyczne dialogi i humor - we wszystkich częściach.

SUPER! Jest to jeden z moich ulubionych filmów.

Pierwszy mój raz z tym filmem był przypadkowy (gnałam na inny film w kinie i pomyliłam godziny) ale moge smiało powiedzieć, że zaiskrzyło. Wspaniały dubing (z resztą jak każdy dubing polskich filmów) dowcip, przesłanie któretak naprawde dociera do nas ( do mnie) po kolejnym oglądnięciu filmu. Jak dla mnie 5 albo nawet 6. :)

Ten mleczyk! Mleczyk siedzi w głowie tak jak i szyszunia. Teksty wspaniałe, a postać Sida - no genialnie wykreowana, komu przyszłoby do głowy że można taką sympatią obdarzyć leniwca :DDD polecam

Ponadczasowi bohaterowie, świetny humor i wielki plus za polski dubbing. Rozrywka pierwszej klasy ^^

Nie ma lepszej bajki od tego :D

Moje dzieciaki ją uwielbiają :D A w szczególności wiewiórkę z orzeszkiem.

dla dzieci znakomity

Super

Świetny film dla całej rodziny.

Pamiętam, że to jeden z lepszych filmów dzieciństwa!

świetny film!

Bardzo dobry film. Koniecznie trzeba obejrzeć.

wybitna animacja <3

super zabawa do trzeciej części

super :)

najlepszy film animowany tamtych lat

mega

PedroAbreu
BlonD1E
cinemak
piotrmoskal
pkudron
z0rin
NarisAtaris
papuga
redo123