Inale (2010)

Reżyseria: Jeta Amata

Muzyczny film kostiumowy, pełen magii i znakomitych utworów legendy funku Bongos Ikwue, to nieznana dotąd twarz Nollywood. Fabuła została osadzona w zamierzchłych czasach w Nigerii. Inale, piękna córka króla Oche z ludu Idoma, darzy miłością Odeh, najsilniejszego mężczyznę w wiosce. On, żeby pojąć Inale za żonę, musi wygrać tradycyjny turniej zapaśniczy. Cała wioska przygotowuje się do wielkiej ceremonii w atmosferze święta i szczęśliwości. W wiosce pojawia się jednak obcy, który rzuca wyzwanie nie tylko tradycjom we wiosce, ale też sile miłości Odeh i Inale...

Film powstał ponoć za milion dolarów i stanowi jedną z najdroższych produkcji w historii nigeryjskiej kinematografii. Widzowie zachwycali się niespotykanymi dotychczas w kinie nollywoodzkim ujęciami, a także zastosowanymi efektami specjalnymi.

Producentem filmu jest Keke Bongos Ikwue, córka Bongos Ikwue. Wykształcona w Stanach Zjednoczonych od lat pracuje na styku branży muzycznej i filmowej. Wraz z ojcem założyli agencję, która ma na celu wprowadzenie międzynarodowych standardów i jakości do nigeryjskiego przemysłu filmowego. "Inale" jest jej pierwszą produkcją filmową. (Afrykamera)

Obsada:

Pełna obsada
narien
ema555
mjutrzenka
Habdank
kw86
inheracil