Co jest grane, Davis? (2013)

Inside Llewyn Davis
Reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen
Scenariusz: ,

Film "Inside Llewyn Davis" ukazuje tydzień z życia młodego piosenkarza folkowego, który w 1961 roku próbuje podbić scenę muzyki folkowej w Greenwich Village. Llewyn Davis znajduje się na rozstaju dróg. Podczas srogiej nowojorskiej zimy skulony z zimna taszczy ze sobą gitarę, usiłując odnieść sukces jako muzyk, mimo przeszkód zdawałoby się nie do pokonania, z tym że niektóre z nich tworzy on sam. Żyjąc na łasce zarówno przyjaciół, jak i nieznajomych, podejmując się każdej pracy, Llewyn wędruje od lokali Greenwich Village do opuszczonego klubu w Chicago. A wszystko to jest częścią odysei, która wiedzie go na przesłuchanie u magnata przemysłu muzycznego – i z powrotem. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Kolejny dowód wielkości braci Coen, którzy potrafią stworzyć świetny film, nie mając właściwie żadnej historii (poza czymś na kształt historii Sugar Mana bez happy endu). Jeśli porównywać do czegoś z wcześniejszych dzieł braci, to filmowi najbliżej do "Poważnego człowieka" (bohater prześladowany przez nieustanny pech) i "Bracie gdzie jesteś" (motyw Odyseusza, istotna rola muzyki).

Skrzyżowanie "Poważnego człowieka" z "Bartonem Finkiem" - tyle że Fink sprzedał się i cierpi, Davis zaś cierpi, bo sprzedawać się nie umie. W kategorii "film braci Coen" nic zaskakującego, ale obiektywnie rzecz biorąc to niezwykły hołd dla tych, którzy nie odnieśli sukcesu i którzy zbyt późno odkryli, że talent jest zbyt tani, by mogli nim zarobić na życie. Coenowie - ci, którym się udało - nie zapominają o nich i chwała im za to.

Aleśmy się zgrali z tymi opiniami ;)

Zobaczyłam, że oceniłeś i przypomniałam sobie, że ja przecież też widziałam :)

To jeszcze "Salę..." oceń :)

Zapewne najprawdziwszy film o artyście jaki kiedykolwiek powstał.

do mnie nie trafił, kolo pęta się w w życiu bez sensu na własne życzenie, morału nie znalazłem, no może trochę żeby nie połykać własnego ogona

Po wybitnym "Poważnym człowieku" już chyba nigdy żaden film braci mi się nie spodoba.

Guma
MRZVA
MisterAntyFilister
SZYM0N
bartje
Szklanka1979
Crotaphos
NarisAtaris
AniaVerzhbytska
jkmrs