Plan doskonały (2006)

Inside Man
Reżyseria: Spike Lee
Scenariusz:

Opowieść o rozgrywce między dwoma mocnymi mężczyznami - doświadczonym oficerem policji Frazierem (Denzel Washington) i piekielnie inteligentnym włamywaczem Daltonem (Clive Owen), który zaplanował i realizuje błyskotliwy plan napadu na bank. Sytuacja bardzo się komplikuje gdy do gry włącza się Madeliene (Jodie Foster), której zadaniem jest ochrona interesów pewnych wpływowych osób.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Doskonały thriller - jeden z najlepszych filmowych napadów na bank w historii. Nie ma raczej słabych punktów.

Sprytna fabuła, doskonała gra aktorska, reżyser mówiący sam za siebie. Lepsze niż „Gorączka” Mann'a, a też o napadzie na bank, chociaż trochę inny to film w ujęciu postaci i przebiegu akcji.

Z jeden strony jest to jak najbardziej bardzo solidny, trzymający w napieciu film akcji z drugiej to ciagle jednak ta sama historia idealnego napadu na bank. W swojej kategorii Inside man to prawdziwe widowisko, sama kategoria niestety coraz mniej mi się widzi...

Ja zwykle oceniam filmy w swojej kategorii, czyli teoretycznie idealny napad na nak ma szansę na 9 (dziesiątkę rezerwuję dziełom ponadczasowym i wybitnym). Plan miał u mnie 8/10, czyli prawie ideał, co oczywiście nie zmienia faktu, że nie jest to film, który trzeba koniecznie obejrzeć -- po prostu świetna rozrywka.

Nie jestem fanem filmów sensacyjnych, dlatego tylko 7. Jeden z najlepszych przedstawicieli tego gatunku.

Porządny scenariusz trzymający się kupy, wciągająca historia, porządna obsada. Gdybym planowała napad na bank, niewątpliwie byłby to jeden z filmów, jakie oglądałabym w ramach instruktażu:)

To z takich schiz filmowych ja mam jedną w metrze: nie stanę za blisko krawędzi peronu (a najlepiej, żebym miała za sobą jakiś filar), bo boję się skończyć, jak niektórzy bohaterowie "Kontrolerów".

Guma
patryck
kocio
verdiana
bartje
lamijka
beznazwybez
RafalFraczek
luckaminski
JUMAN