W głowie się nie mieści (2015)

Inside Out

Laureat Oscara®, reżyser Pete Docter, zawsze w swoich filmach zabiera widzów w wyjątkowe miejsca. Dzięki niemu odwiedziliśmy miasto potworów („Potwory i spółka”) i przeżyliśmy magiczną podróż balonem („Odlot”) po Ameryce Południowej. Najnowszy film Doctera „W głowie się nie mieści” opowiada o wyprawie do najniezwyklejszego miejsca na świecie – wnętrza ludzkiego umysłu…(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bez ochów i achów - to jednak nie jest Toy Story 3 - ale bardzo fajny film i takiego się spodziewałem. To co zgrzyta, to trochę za mała spójność - nie wiem czym są te różne stworki, przygody nie łączą się w naturalny sposób - dobra jest próba przedstawienia złożonych koncepcji psychologicznych w postaci historyjki, no a za sam pomysł należy się jakaś nagroda! Bardzo podobała mi się kwestia kolorów "kulek" ze wspomnieniami - na to nie wpadłem, ale to ma ogromny sens, podobnie jak sama postać Smutnej, którą z miejsca polubiłem za jej komiczny, ciepły i zrezygnowany styl ("i zdechł pies!"). Ciekawa zagadka co ona właściwie robi. Fajne także abstrakcyjne postacie (niewidzialny przyjaciel) oraz pomysły (abstrakcyjne myśli w konwencji malarstwa to fajny żart dla dorosłych, a sen o rozpołowionym psie to niezły odlot!). Nie zauważyłem, że u dorosłych panel jest szerszy, a u dziecka wszystkie emocje biją się o główny przycisk, a to też dobre. I bomba z zaglądaniem w głowy różnym postaciom!

Film jest świetny. Zarówno dziecko ma frajdę, jak i dorosły. Wszystko przekłada się na real. Miło spędzony czas.

Tak dobrego filmu anonimowego nie widziałem od Wall-e, ale ten jest lepszy. Psychologiczny komediodramat dla dzieciaków - mniejszych i większych.

Bardziej "mądre" niż "dobre". Chyba docelową grupą odbiorców tego filmu są rodzice z małymi dziećmi. Ja byłem w kinie z małżonką i jej 12-letnim bratem i wszyscy wyszliśmy z sali raczej znudzeni.

Brat małżonki to szwagier.

Wiem, że szwagier, ale jeszcze niestety niepijący ;)

Puszczaj mu Zombie SS.

Ja rodzic z małym dzieckiem i też się wynudziłem.

Ja bardzo żałuję, że nie nakręcili tego z perspektywy dorastającego chłopca. Mogłoby być ciekawiej.:)

świetny film, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

BlonD1E
Habdank
nutinka
siaczex
ala2004
asthmar
ania00
Vader
JUMAN
BeatkaWaligorska