your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

TO (2017)

Tytuł oryginalny: It

Reżyseria: Andres Muschietti

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.
(opis dystrybutora)

Obsada:

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o TO (5)

Obejrzałem chyba tylko po to, żeby zdać sobie w pełni sprawę, jak kompletnie mnie takie filmy nie obchodzą. Z dwojga złego (zębaty klaun vs. trzynastoletni przyjaciele) mimo, bez wątpienia, dobrej gry dzieciaków, wolę klauna, całe więc szczęście, że piloty wyposażone są w przycisk przewijania.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo ocenił(a) TO

5 gwiazdki

Blue2012 Blue2012 ocenił(a) TO

8 gwiazdki

kotskacukru kotskacukru ocenił(a) TO

5 gwiazdki

Esme Esme opublikował(a) recenzję filmu TO

Gdyby Stephen King gromadził adaptacje swoich książek na płytach, miałby ich już zapewne całą szafę. Większość z nich ledwo nadaje się do oglądania, niektóre są naprawdę porządne, część cieszy się statusem Przeczytaj artykuł

alanos alanos ocenił(a) TO

5 gwiazdki

Lamia Lamia ocenił(a) TO

6 gwiazdki

NikoPL NikoPL ocenił(a) TO

7 gwiazdki

Wilkuss Wilkuss ocenił(a) TO

1 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o TO (6)

Kinga małomiasteczkowe horrory z zasady wypadają głupio na ekranie (choć są pojedyncze wyjątki). Tym razem jednak się mniej więcej udało dzięki iskrze reżyserskiej, dobrej młodej obsadzie i odjeżdżającemu oku Billa Skarsgarda. Niekoniecznie jest to zaległość, którą trzeba nadrabiać w podskokach, ale atmosfera jest intrygująca, a dzieciaki na rowerach (cisnące środkiem drogi bez kasków, bo to ejtisy) znów dają radę.

6 gwiazdki

Esme Esme ocenił(a) TO

6 gwiazdki

Guma Guma ocenił(a) TO

7 gwiazdki

bjag bjag ocenił(a) TO

6 gwiazdki

bjag bjag napisał(a) o TO (6)

Niestraszny horror i wykastrowana ekranizacja przecenionej powieści Stephena Kinga. Pierwowzór był zbyt długi, rozwlekły, fabuła wielokrotnie rozsypywała się niczym rozbite lustro na fragmenty będące ni to rozdziałami zwartej narracji, ni to opowiadaniami o upiornym klaunie prześladującym dzieci – ale oryginał manewrował przynajmniej na dwóch planach czasowych i czerpał w kluczowych momentach energię ze swej asynchronicznej kompozycji. Śledziliśmy losy dzieciaków stawiających czoło krwiożerczemu, [...] Przeczytaj całość

6 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) TO

6 gwiazdki

gadd gadd ocenił(a) TO

7 gwiazdki

Dhuwo Dhuwo napisał(a) o TO

musze na to iść mega sie zapowiada

hrabalka hrabalka ocenił(a) TO

6 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o TO (8)

Najlepszy horror dekady. Niestety aż dwa lata trzeba będzie czekać na drugą część.

8 gwiazdki

umbrin umbrin ocenił(a) TO

8 gwiazdki

pokaż więcej