Będzie głośno (2008)

It Might Get Loud
Reżyseria: Davis Guggenheim

"Będzie Głośno" to film dokumentalny o 3 legendach gitary, w reżyserii zdobywcy Oscara Davisa Guggenheima. Opowiada o spotkaniu the Edge'a (U2), Jimmy'ego Page'a (Led Zeppelin) i Jacka White'a (The White Stripes). Punktem wyjścia akcji filmu jest dzień, w którym gitarzyści po raz pierwszy spotkali się, żeby rozmawiać, wzajemnie się uczyć i grać. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak każdy z nich wypracował swoje unikalne brzmienie i styl, poznają ważne dla nich miejsca i posłuchają niecodziennych dyskusji na temat sposobów i powodów komponowania oraz grania, usłyszą ich nowe utwory.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

To nie jest jakieś wielkie kino. Wszystko, co widzimy, to rozmowy o muzyce; wszystko, co słyszymy, to dźwięki gitary. I nie ma tu żadnych podtekstów politycznych, bo gitara jest po to , aby grała.

Nie obraziłbym się, jakby w tym filmie został tylko Profesor Jimmy Page. A już na pewno nie obraziłbym się, jakby nie było w nim Edga ("legenda gitary"?!). No ale ja się raczej nie znam na muzyce, bo nie kocham U2.

Świetny dokument, nie tylko dla miłośników gitary. Film co prawda skupia się na opowieści bohaterów, w których gitara gra główną rolę, ale zahacza również o wątki historyczne, pokazuje realia w jakich przyszło im tworzyć w początkach ich muzycznego życia. Zawiera kilka smaczków, dla których warto film zobaczyć (scena gdy Page gra riff z "Whole Lotta Love"). Mnie bardzo spodobały się między innymi "filmowe" wstawki z White'm w roli głównej (zwłaszcza te z "małym" i "dużym" Jackiem :)) Polecam!

Gitara, gitara, gitara! Muzyka, muzyka, muzyka! Rock! Chcę więcej takich filmów! Warto byłoby pociągnąć pomysł i zrealizować go z innym zestawem gitarzystów.

bartje
kocio
psubrat
pedrotg
jacobpajev
wydra
Mihashka
nelidaahedo
got3n
amused