Italianiec (2005)

Italianetz
Reżyseria: Andriej Krawczuk
Scenariusz:

6-letni Wania mieszka w zniszczonym domu dziecka gdzieś na rosyjskiej prowincji. Pewnego dnia do ośrodka, wraz z Madame, która żyje z pośrednictwa przy adopcjach, przyjeżdża włoskie małżeństwo. Spośród wielu dzieci wybierają Wanię - chłopca o ogromnych niebieskich oczach i złotych włosach. Czeka na niego szczęśliwe i bogate życie na słonecznym południu Europy. Mieszkańcy domu dziecka zaczynają nazywać go "Italianiec".

Pewien przypadek sprawia jednak, że chłopiec wybiera zupełnie inną drogę. Budzą się w nim nieznane dotąd tęsknoty i marzenia, których nie pokona ani strach, ani przeciwności losu. Wania postanawia odnaleźć swoją prawdziwą matkę. Wyrusza więc w niezwykłą i pełną przygód podróż... do głębi serca. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Chłopiec z rosyjskiego domu dziecka dostaje szansę na zmianę życia - ma zostać adoptowany przez włoskie małżeństwo. Przypadek sprawia, że sześciolatek zaczyna się zastanawiać, kim jest jego mama - czy go porzuciła, czy może zgubiła? Postanawia ją za wszelką cenę odnaleźć...
Wzruszający film. Pokazujący jak bardzo każde dziecko tęskni za swoją mamą... Bardzo dobrze zagrany przez małych aktorów. Polecam.

Rozczarowujący film, głównie z powodu dzieciaków, które grają potwornie nienaturalnie. Dłuży się i nudzi. Szkoda.

Konfucjusz70
emerenc
waleriana
doorotka
anul
Cinek
aniazsk
jacquelinee89
motyl_ek
halunke