Obóz Jezusa (2006)

Jesus Camp
Reżyseria: Heidi Ewing, Rachel Grady

"Obóz Jezusa" jest zapisem pobytu młodych ewangelików na specjalnym obozie. Uczą się na nim jak żyć w zgodzie z Bogiem, czy jak walczyć z aborcją. Tworzy się z nich małą Armię Boga. Dzięki nim, przyszłość chrześcijaństwa ma być niezachwiana.

Obsada:

Zwiastun:

Jezus przewróciłby się w grobie, gdyby widział co ci fundamentaliści robią dzieciom.

Szczerze mówiąc, w tym filmie panuje, w moim odczuciu, pewien chaos. A to pokazujemy jedną osobę, a to inną. Poza tym tytułowego obozu było za mało i jakiś taki ciągle jednakowy (klaskanie, kazanie, płacz). Zawiodłem się, bo po opisie spodziewałem się czegoś ciekawszego i lepiej zrealizowanego.

A czego się spodziewałeś?

Dla mnie trochę niepotrzebne były sceny z rozmów z radio, bo mówiły rzeczy oczywiste. Natomiast obrazki z obozu i z domów tych rodzin przerażające. Jeśli istnieje piekło, to mam nadzieję, że za robienie czegoś takiego dzieciom trafia się tam bez kolejki...
Różnica między tym fundamentalizmem a muzułmańskim jest praktycznie niezauważalna...

Moim zdaniem to ciekawy film, bo to nie ateiści vs chrześcijanie, a właśnie dwa różne odłamy chrześcijańskie nie zgadzające się ze sobą. Nie podobały mi się również rozmowy z radia. Jest taki dokument na channel 4 on demand, nazywa się Baby Bible Bashers i polecam- porusza ten sam problem w dużo lepszy sposób, moim zdaniem.

Channel 4 on Demand to chyba tylko w UK działa?

Straszne. Straszne. Aż nie wiem, co powiedzieć. To sekta, nie religia. Ten fanatyzm, to pranie mózgów młodocianych jest wstrząsające. Rzeczywistość przerosła ogromem zła nawet "1984" Orwella.

Przerażające, jak można łatwo ludzi indoktrynować i wykorzystywać. Pytanie tylko, gdzie upatrywać przyczyny ulegania takim działaniom ludzi dorosłych. W kiepskim wykształceniu?

Ja bym tu dała kategorię horror, horror psychologiczny, psychiatryczny może? Mrozi krew w żyłach i jeży włos to, że całe to pranie mózgu działa nawet z ekranu, pokonując barierę medium, kilometry, cięcia itp. Obrzydliwe i odpychające.
U mnie wywołał ten film przerażenie, ale i furię, bo bezradność.
Dokłada też jakiś element do układanki, jaką jest Ameryka, wiedza o niej, o USA, o ich idei ...wolności.

AniaVerzhbytska
ScuMmy
PiotrKowalski
jakilcz
emil
Negrin
psubrat
ysh
ysh
hubke
piotrsawa