Zabawmy się w piekle (2013)

Jigoku de naze warui
Reżyseria: Sion Sono
Scenariusz:

Niestety, ten film nie ma jeszcze porządnego opisu.
Spróbuj na IMDb.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Najnowszy film Shiona Sono ma nieco lżejszą formę, sporo w nim wątków komediowych, choć przeważa krwawa jatka. W gruncie rzeczy jednak to przede wszystkim hołd złożony kinu: jednym z bohaterów jest młodzieniec, opętany obsesją nakręcenia filmowego arcydzieła. Okazją będzie starcie dwóch klanów yakuzy...

Sono tym razem zrobił (cytując Barbarę Białowąs) "film w filmie w ramach filmu" (jakoś tak to szło). Zaczyna się komediowo, jednak z czasem reżyser topi śmiech w coraz większych ilościach krwi. Po obejrzeniu "Jigoku de naze warui" japońskie reklamy już nigdy nie będą takie same.

Pierwszą z dwóch godzin "Zabawmy się..." mógłby z powodzeniem nakręcić Kitano jako zakończenie trylogii "Wściekłości" o yakuzie - i jest to umiarkowany komplement. Tak naprawdę Sono daje po garach dopiero w drugiej połowie filmu. To wtedy zrozumiałam, dlaczego Filmasterzy tak go kochają. Kaustyczne (i dość japońskie) poczucie humoru, lekka reżyserska ręka, świadoma zabawa kiczem, hektolitry stylowo wylewanej krwi, kultowe kadry. Oczywiście, że jest to film o filmie z filmem i filmem też odgrywa swoją rolę. Więcej chcę, chociaż nie wiem, kto będzie to ze mną oglądał...

Sugerujesz jakieś filmasterowe, kolektywne oglądanie Sono? ;)

Namiętnie sugeruję. :D Marzy mi się seans na NH, żeby El Doktor też uczestniczył, ale to już chyba zbyt szalone. Zresztą co oglądać, jak Wy już wszystko obejrzeliście?

Największy potencjał powtórkowy ma "Tokyo Tribe", ale drugi raz chętnie obejrzałbym "Strange Circus", bo mam wrażenie, że skrzywdziłem go oceną. Chociaż trudno kogoś namawiać do obejrzenia tego filmu bez obawy, że zostanie się uznanym za psychopatę ;)

Ja "Tokyo Tribe" nie obejrzałem, bo jestem cierpliwy, a skoro jest jakaś minimalna szansa na obejrzenie go w kinie, to poczekam. Natomiast co do innych okazji, to raczej będzie ciężko :)

"Zabawmy się w piekle" też można było obejrzeć w kinie :P

Jak to zachwyca, kiedy nie zachwyca.

NarisAtaris
AniaVerzhbytska
Nevon
lapsus
PedroPT
Esme
psubrat
olejanko
edkrak
nevamarja