Joanna (2013)

Reżyseria: Aneta Kopacz

Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.
[opis dystrybutora kino]

Zwiastuny:

Film będzie można obejrzeć bezpłatnie i legalnie online jutro, czyli w niedzielę 22.02, między godz. 19 a 22, na stronie ninateka.pl. To nie jest reklama, info było w Tygodniku Kulturalnym na Kulturze. Trzeba się zalogować.

Chodzi w "Joannie" właściwie o to samo, co w "Boyhood" Linklatera, o upływ czasu.Sytuacja jest biegunowo inna (odchodzenie, a nie dorastanie), jednak celebrowanie chwili pozostaje identyczne. Niezłe kino, skromne, przemyślane, nieterroryzujące emocjonalnie.

Szklanka1979
JoannaChmiel
PrzemyslawLes
duri
motyl_ek
psubrat
salander
exellos
inheracil
mielonka27