your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Julie i Julia (2009)

Tytuł oryginalny: Julie & Julia

Reżyseria: Nora Ephron

Film jest oparty jest na opowiadaniu Julie Powell "Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen". Powell nie przepadała za swoja pracą sekretarki i postanowiła w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej Julii Child "Mastering the Art of French Cooking". Swoje doświadczenia w kuchni zaczęła spisywać w formie bloga. A ten z kolei posłużył wydawcom do opublikowania tych perypetii w formie książki.

Obsada:

sul sul napisał(a) o Julie i Julia (5)

Lekki, lekko sentymentalny, niezobowiązujący i niewymuszony filmik z gatunku Bridget Jones, Czekolady, Smażonych zielonych pomidorów, czy Jedz, módl się, kochaj, niestety bliżej jednak Czekolady, niż Pomidorów, przynajmniej "niestety" dla mnie. MS trochę jak z Żelaznaj Damy i sam film w swojej obrazkowatości też trochę tamten przypomina, ale to również nie komplement. MS perfekcyjna, jak zawsze, patrzę na nią i myślę - ona może zagrać wszystko i w dodatku wydaje się, że bez najmniejszego wysiłku [...] Przeczytaj całość

5 gwiazdki

dorota dorota napisał(a) o Julie & Julia

Zabawna, lekka komedia. Meryl Streep jak zawsze cudowna. Warto

9 gwiazdki

moremore moremore napisał(a) o Julie & Julia

Książka mnie połamała, skończyłam ją wściekła, bo dawno nie czytałam takich bzdetów. O dziwo film ogląda się lepiej, jest tam kilka bardzo zabawnie zrealizowanych scen, parę śmiesznych dialogów, jest doskonałe jak zawsze aktorstwo Meryl Streep, więc czas poświęcony obejrzeniu nie uważam za całkiem stracony. Ale wracać nie będę raczej nigdy, bo też nie ma do czego.

5 gwiazdki

bolekczyta bolekczyta napisał(a) o Julie & Julia

Bardzo fajny, rozrywkowy, "lekki" ale też inteligentny film o "walce o siebie". Okazuje się, że czasami może tu pomóc... gotowanie. Plus absolutnie rewelacyjna Meryl Streep i nadspodziewanie dobra Amy Adams.

8 gwiazdki

Oferma Oferma napisał(a) o Julie & Julia

Nierówne filmidło. Momentami świetne dialogi sąsiadują z nużącymi i nijakimi. Podobnie się mają do siebie wątek współczesny z biograficznym. Więcej mdłych kluch niż delicji choć bez poczucia nudy obejrzałem do końca.

6 gwiazdki

FitFortDanga FitFortDanga napisał(a) o Julie & Julia

The "Julia" moments are absolutely charming and delightful, she's a great character and Streep and Tucci have a wonderfully casual chemistry. Julie, however, comes off like a self-absorbed, whiny twit. They even address how self-absorbed she is in the movie, but that doesn't make watching her any more enjoyable. Julia Child is still a legend. No one will know or care who Julie Powell is in about 2 years. Watch the Julia moments, go get a snack when Julie's on (this movie makes you hungry).

7 gwiazdki

queerdelys queerdelys napisał(a) o Julie & Julia

Niestety nie potrafię obiektywnie ocenić tego filmu, ponieważ dawno żaden mnie tak nie zirytował. Szczerze powiedziawszy, nie mogłam nawet zobaczyć go do końca z tej irytacji. Wzystko w nim jest irytujące- glówne bohaterki, fabularna slodycz i ogólna atmosfera. O mój boże.

2 gwiazdki

NLJ NLJ napisał(a) o Julie & Julia

Nie wiedzieć czemu wiele sobie po tym filmie obiecywałem. Głównie z powodu Meryl Streep. Zawiodłem się srodze. Niemal za każdym razem jak się pojawiała na ekranie wywoływała moją irytację. Typowa, głośna Amerykanka rozpychająca się łokciami. Nie mogę powiedzieć, że zagrała źle. Po prostu mnie irytowała. Druga z tytułowych Julii - Amy Adams - to nieco sfrustrowana, cicha kobietka o miłej aparycji. I tyle. W tym filmie nie ma niestety nic. Zero emocji w trakcie seansu i zero emocji po.

4 gwiazdki

grizz grizz napisał(a) o Julie & Julia

Optymistyczny film, przyzwoicie zrealizowany, ale nie wciąga w historię tak jak powinien.

6 gwiazdki

deliberado deliberado napisał(a) o Julie & Julia

Zamiast dwóch niezależnych historii i 2-godzinnego filmu wolałbym trwający 1,5h i skupiony wyłącznie wokół Julii Child. Wątek tej ostatniej był znacznie ciekawszy przede wszystkim dzięki grze Streep, która swym głosem i momentami zachowaniem do złudzenia przypominała Hiacyntę z "Co ludzie powiedzą".

5 gwiazdki

la la napisał(a) o Julie & Julia

Ciepły film o kobietach, których życie znalazło się w impasie i które odnajdują się w nim znowu dzięki.. gotowaniu. Jestem analfabetką kucharską, ale lubię czytać/oglądać jeśli ktoś umie fascynująco opowiedzieć/pokazać proces gotowania (oprócz gotowania nieżywych albo co gorsza żywych zwierząt...brrr! scena z homarami..). Meryl Streep cudowna!

8 gwiazdki

Łukasz Mantiuk Łukasz Mantiuk napisał(a) o Julie & Julia

Przeuroczy, boska Meryl (jak zwykle).

8 gwiazdki

arbuza arbuza napisał(a) o Julie & Julia

Wspaniała opowieść o kobietach, jedzeniu i poszukiwaniu sensu i celu w życiu! Rarytas dla wszystkich, którzy historie z rzeczywistości plus humor na wysokim poziomie. Meryl Streep, jak zwykle, jest niesamowita!

10 gwiazdki

nicebastard nicebastard napisał(a) o Julie & Julia

Nie cenię specjalnie królowej romatycznych komedii - Nory Ephron. Na film poszedłem, bo lubię gotować i lubię Meryl Streep - nie wiem, które bardziej. Na pewno "Julie & Julia" nie unika schematów i nie jest wolny od wad (np. za mało w nim Julii, a za dużo Julie), ale... who cares! Streep jest genialna, a uśmiech nie schodzi z twarzy jeszcze długo po seansie. Bon apetit!

7 gwiazdki

ipatrick ipatrick napisał(a) o Julie & Julia

Niezwykle pozytywny i klimatyczny film. O tym, że nie należy się poddawać, bo wcale nie musimy być doskonali- wystarczy, że jesteśmy nadzwyczajni.

8 gwiazdki