Skoczek (2008)

Jumper
Reżyseria: Doug Liman

Jest to pełna rozmachu opowieść przygodowa o człowieku, który odkrywa, że w każdej chwili może się teleportować w dowolne miejsce świata. Od Nowego Jorku po Tokio, od ruin Rzymu na Saharę – David Rice może przemieszczać się wszędzie tam, gdzie to możliwe. Szybko jednak dostrzeże, że jego wolność nie jest całkowita, bowiem nie porusza się sam. Trafił bowiem w sam środek wiecznej wojny, której celem jest unicestwienie takich jak on, posiadających ten rzadki dar.

Obsada:

Pełna obsada

Zaskakująca porażka Limana i zupełnie spodziewana porażka Christensena. Ale Rachel Bilson! Jej urok nastolatki niespodziewanie wyrzuconej ze świata małych myszek i powalająca uroda zbyt szybko wyrośniętej dziewczynki pozwalają dotrwać do końca.

To coś się nawet obiecująco zaczyna aby w mgnieniu oka przejść w stadium strawialne tylko przez nastolatka, który oglądając ten film równocześnie słucha empetrójki i ggada z koleżanką przylepiającą sobie tysięczny koralik do tipsa na paluchu. Bardzo mamy młodzież "podzielną". Wiadomo, ewolucja.

Ładnie zrobiony i relatywnie nieźle się ogląda, ale nic poza tym. Fabuła tendencyjna i przewidywalna. Doceniam pomysł, ale żałuję, ze tak słabo został wykorzystany i pokazany.

Ciekawy pomysł, zrealizowany najlepiej jak tylko można było. Dzieciak który nie wie skąd się wzięła jego moc teleportacji próbuje to odkryć. Przez cały film mamy do czynienia z ciekawymi czy mniej ciekawymi sytuacjami. Film raczej dla osób poniżej 13 roku życia.

Film jest bardzo innowacyjny- niczym spanie u Andy'ego Warhola, tutaj jest skakanie u Douga Limana.

Nie był najgorszy, oszukał mnie pod koniec bo myślałem że nie zakończy się w takim beznadziejnym momencie w jakim się zakończył. Było sporo lokacji pustynie, ciepłe morza ogólnie sporo widoków. To jeden z tych filmów gdzie mózg przełączasz na standby i oglądasz.

Iceman
dudssoon
zur887
JUMAN
xardee
beznazwybez
luckaminski
AgaL
Gromodzierzca
exxxpresja