Jutro będzie lepiej (2010)

Jutro bedzie lepiej
Reżyseria: Dorota Kędzierzawska

Trzech mieszkających na dworcu rosyjskich chłopców wyrusza w świat, przekraczając granice - i te dosłowne, i te umowne. Po dziecięcemu naiwni i łobuzerscy, szukają miejsca, gdzie spełnią się ich wielkie, ale proste marzenia, szukają innego życia, lepszego świata... Niezwyczajna podróż trzech małych bohaterów, małych wielkich bohaterów naszych dziwnych czasów. (opr.M.Sz.)

Obsada:

Trzech żyjących na rosyjskim dworcu chłopców obmyśla plan przedostania się za polską granicę i podejmuje próbę jego realizacji, licząc na to, że w innym kraju czeka ich lepsze życie. Kędzierzawska w charakterystyczny dla siebie sposób z czułością i brakiem realizmu opowiada o losach dzieci z marginesu, choć tym razem zrobiła bodaj jeden z najlepszych (czytaj: najmniej nudzących) swoich filmów.

A jak oceniasz jej "Wrony" w porównaniu z "Jutro będzie lepiej"?

"Jutro będzie lepiej" jak na Kędzierzawską jest filmem z większym polotem, a nawet fajną, przygodową (w pewnym sensie) historią. "Wrony" kładą punkt ciężkości zupełnie na coś innego, ale ja nie jestem fanką DK, także po prostu trochę lepiej będę oceniać te jej filmy, w których jednak więcej się dzieje.

malgorzatazelek
verdiana
renatabarbara75
Polifreks
ajolos
bordo
niebieskiptak
Pilotka
minola
ayya