K-PAX (2001)

Reżyseria: Iain Softley

Prot, tajemniczy pacjent szpitala psychiatrycznego w Nowym Jorku, uważa, iż pochodzi z odległej planety K-Pax. Potrafi opisać nie tylko panującą tam strukturę społeczną, ale także rozwiązuje skomplikowane zadania, nad którymi głowią się najwięksi ziemscy astronomowie. Jego przypadkiem zajmuje się dr Mark Powell. Lekarz próbuje dojść prawdy. W pewnym momencie zaczyna wierzyć, iż Prot wcale nie zwariował.

Obsada:

Pełna obsada

Dyżurny film na wieczór. Wzruszający i nie najgorszy, ale żadna rewelacja.

Bardzo miły film, zawdzięcza swój klimat zdjęciom, tempu i oczywiście świetnej grze Spacey'a. Dobre przypomnienie, że każda żywa istota potrafi się sama uzdrawiać i całkiem niezły dramat zaszyty wewnątrz tej historii.

Niby świetny, ciekawy, dobrze zagrany, ale do mnie nie przemawia, choć trudno coś złego powiedzieć o tym filmie.
Może nie jest tak niezwykły, głęboki jak chciałoby się, żeby był? Może trochę za słodki?

Zręczne kino i niesamowita rola Kevina Spacey. Polecam aczkolwiek film nie uniknął zgrzytów.

Film nad którym rozpływałem się przez miesiąc po pierwszym obejrzeniu. Kevin Spacey wspaniale zinterpretował odgrywaną rolę.

zludzenie a moze jednak rzeczywistosc, fikcja czy prawda, film caly czas balansujacy gdzies pomiedzy no i genialny spacey!

Przenika mnie dreszcz jak wspominam ten film. Takie sytuacje jak ta, w którą został uwikłany główny bohater, zdarzają się..choroby psychiczne to nie tylko dysproporcje w neuroprzekaźnikach. Dobrze opowiedziany film.. ale uwaga jak ktoś jest w kiepskim stanie, niech lepiej obejrzy innym razem.

Filmy, w których gra Kevin Spacey są jak serial. Zwykle jest to serial bardzo zjadliwy. Dobra rozrywka, nawet nieco inspirująca.

Trochę nieprzekonujący. Może ten kosmita taki zbyt normalny, czy jakie licho. Albo Kevin Spacey. Taak, "gra z manierą". Zbyt optymistyczny.

ale o to w całym filmie chodzi, że nie wiadomo, czy to kosmita. może dlatego wydawał się taki "normalny"

co jakiś czas wracam do tego filmu.

Świetny film.

wow nice!

Uwielbiam takie kino.

Świetny film.

bardzo ciekawy film

pkudron
CMOK
z0rin
b4921840
duzulek
filmsterka
MRZVA
jsbach
Danielito
jumolugig