Kate i Leopold (2001)

Kate & Leopold
Reżyseria: James Mangold

"Kate i Leopold" to niezwykła romantyczna baśń o kobiecie i mężczyźnie, których losy niespodziewanie splatają się ze sobą w Nowym Jorku, mimo, że dzieli ich spora różnica wieku, bo... ponad sto lat.
To spotkanie sprawi, że cały ich świat i system wartości, w który dotąd niezachwianie wierzyli, nagle stanie na głowie, a oni sami będą musieli od nowa odpowiedzieć sobie na pytanie, kim są i co jest w ich życiu najważniejsze.
Kate McKay to prawdziwa kobieta XXI wieku: niezależna, twarda bizneswoman zdecydowana za wszelką cenę odnieść sukces w świecie wielkich korporacji. Leopold, trzeci książę Albany to czarujący dżentelmen i zarazem kawaler do wzięcia, typowy produkt epoki wiktoriańskiej.
Żadne z nich nie wierzy już w romantyczną miłość. Życie, obowiązki wynikające z pozycji społecznej i zawodowej, nauczyły ich dystansu do uczuć i cynizmu. Nie ufają już nagłym porywom serca.(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Pewien dość ekscentryczny książę żyjący w 1876 roku nagle pojawia się we współczesnym Nowym Yorku i natrafia na Meg Ryan. Film o tym, że kobiety nie potrafią oprzeć się eleganckim dżentelmenom, szczególnie, jeśli pochodzą z dobrego domu ;)

Pewien dość ekscentryczny książę żyjący w 1876 roku nagle pojawia się we współczesnym Nowym Yorku i natrafia na Meg Ryan. Film o tym, że Meg Ryan powinna przestać grywać w romantycznych komediach, bo się po prostu zaczyna poniżać...:(

Da się obejrzeć bez ziewania. Z drugiej strony nie bardzo wiadomo po co niby. Urocza Meg Ryan - zasłużenie etatowa amantka Hollywood - Jackman też dobrze gra, sympatyczny, nienajgorszy pomysł s-f, tylko całość nie wzbudza we mnie specjalnych emocji.

tadeusz70
Efunia
MRZVA
bartje
AgaL
MureQ
asia1298
liz29
Jeanpaul5
jurekblaszak