Kebab i horoskop (2014)

Reżyseria: Grzegorz Jaroszuk
Scenariusz:

Właściciel sklepu z dywanami (Andrzej Zieliński) postanawia ratować upadający biznes i zatrudnić specjalistów od marketingu. Pech sprawia, że zamiast fachowców, na ogłoszenie odpowiada para oszustów o pseudonimach Kebab (Bartłomiej Topa) i Horoskop (Piotr Żurawski). Ich przybycie i wdrożony na poczekaniu "program naprawczy" odmienią życie firmy i jej pracowników, dając początek serii nieprzewidzianych zdarzeń, w których główne role odegrają: nieśmiała kasjerka (Justyna Wasilewska) dzieląca mieszkanie z neurotyczną matką (Dorota Kolak), poszukująca miłości w internecie księgowa (Agnieszka Wagner), zgryźliwy portier (Janusz Michałowski) i nieobliczalny elektryk (Tomasz Schuchardt), który najbardziej na świecie boi się... wysokiego napięcia. W tym kalejdoskopie osobowości gotowi na wszystko naciągacze szybko przekonają się, że życie potrafi być równie skomplikowane, jak wzór na najdroższym, arabskim dywanie. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Mimo znanych aktorów i dofinansowania z PISFu, bliżej temu filmowi do produkcji niezależnej niż do kina głównego nurtu. Na pewno ta dziwna komedia o zwodniczej sile marketingu wyróżnia się oryginalnością na tle polskiego kina i choćby dlatego warto ją obejrzeć.

Nie był zły, ale jak na kino offowe za bardzo "zrobiony", a jak na mainstreamowy zbyt nudny i to niezdecydowanie mi jednak przeszkadzało.

Uciekinier
verdiana
doktorpueblo
kocio
argasek
kinomaniak
kamil288
dobrawrozka