Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Reżyseria: Shane Black

Seks. Sekret. Morderstwo. Złodziej udający aktora, sprytny detektyw i sfrustrowana aktorka próbują rozwiązać sprawę zagadkowego morderstwa.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

W filmie gra Robert Downey Jr. – to wystarczająca dla mnie rekomendacja! Jest śliczny! I jakie ma oczy! Pierwszy raz widziałam go w roli pierwszoplanowej.
Piękne kolory na wstępie. To w ogóle ładnie zrobiony film – animacje kojarzyły mi się z "Różową panterą”, tą rysunkową. Muzyka Ottmana też.

Bardzo inteligentna komedia będąca jednocześnie pastiszem hollywódzkich filmów akcji. Świetny Downey Jr, wspaniały Kilmer jako gej-mafioso. Oglądałem dwa razy i dwa razy ryczałem ze śmiechu. Bardzo polecam.

trochę śmieszna komedio-film akcji, o którym dość szybko się zapomina. aktorzy epatują amerykańskim nadęciem, ale kilka zabawnych momentów neutralizuje nieprzyjemny posmak, który bez nich pozostawałby po obejrzeniu tego filmu.

Niby jest zabawnie, niby akcja wartka, a aktorstwo poprawne. Tyle, że serwowany tu dowcip jest mi nie po drodze (może to wina tłumaczenia, oglądałem z lektorem na TVN), zabrakło mi polotu w warstwie realizacyjnej, a do tego nie przepadam za Monaghan i Kilmerem. Konwencja obrana przez twórcę filmu wydała mi się zbyt ograna.
Nie poczułem też żadnej chemii między bohaterami. To jeden z tych filmów gdzie bardziej widziałem intencję twórcy niż ich efekt. Osobiście nie polecam, nie odradzam.

Zdecydowanie wina lektora. Oglądałem wersję bez tego typu przeszkadzajek i sikałem ze śmiechu, również na drugiej projekcji.

tego się właśnie obawiam. "Zakłócone" dialogi zwykle kładą mi się cieniem na odbiorze całego filmu.
Jak są dobre dialogi to zwykle przymykam oko na realizację, czy choćby "nazwiska" aktorów.
Obejrzę kiedyś z napisami i może zmienię zdanie co do tego obrazu
.

Termin komedia sensacyjna, głównie dzięki ostatnim wyczynom Bruce'a Willisa wzbudza we mnie wręcz odrazę. Kiss Kiss Bang Bang zasługuje jednak na swoją sławę, bo to bardzo stylowa, utrzymana w stylistyce noir, pełna czarnego humoru i dająca sporo frajdy komedia kryminalna. Dla fanów RDJ pozycja obowiązkowa.

świetna obsada

avrewska
GARN
Ydamowi
liongotie
PiotrKowalski
SuperMarker
patryck
kajag
targos21
jakilcz