Palacz (2010)

Kochegar
Reżyseria: Aleksiej Bałabanow
Scenariusz:

Najnowszy, trzynasty film fabularny Aleksieja Bałabanowa, uwielbianego i jednocześnie kontrowersyjnego rosyjskiego reżysera, twórcy filmów, które weszły do kanonu rosyjskiej kultury przełomu XX i XXI wieku.
Petersburg, połowa lat dziewięćdziesiątych XX w. W starej kotłowni na obrzeżach miastach mieszka milczący Jakut, weteran wojny w Afganistanie, major w stanie spoczynku. Teraz, po powrocie z wojny, pracuje jako palacz. W czasie wolnym, na rozklekotanej maszynie do pisania, nieporadnie pisze swoją opowieść o ruskim rozbójniku. Jednakże, mimo stanu odosobnienia, który zapewnia obskurna kotłownia, weterana odwiedzają najróżniejsi goście. (Sputnik)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Zdaje się, że Bałabanow zostanie moim drugim po Zwiagincewie ulubionym reżyserem. Sputnik kształci. :-)
Świetny film! Klimatyczny, z ciepłokrwistymi postaciami i przepiękną muzyką.

Ten film może i nie kopie aż tak bardzo jak "Ładunek 200". Dzięki wesołej muzyce i formie groteski można nawet próbować oglądać go z uśmiechem na ustach. Tyle że ten uśmiech szybko znika. Pod ciepłym futrem groteski czai się naga i brutalna prawda o świecie bez moralnych zasad, w którym liczy się tylko pieniądz, a ludzkie życie warte jest tyle co zeszłoroczny śnieg. Rosja z filmów Bałabanowa to okrutny kraj. Przerażający.

Nietutejszy
Szklanka1979
ScuMmy
nevamarja
Uciekinier
dcd
dcd
asiaz
asthmar
jozeflorski
staskam